„Šio projekto finansavimas EIB lėšomis sustabdytas. Baltarusijos vyriausybė ieško papildomų finansavimo šaltinių“, – portalas grodnonews.by cituoja Gardino srities gubernatorių.

2019-ųjų liepą EIB ir Baltarusijos vyriausybė pasirašė 110 mln. eurų vertės 29 metų trukmės paskolos sutartį greitkelio M7 pertvarkymui ir pasienio su Lietuva kontrolės punkto pralaidumo didinimui.

Planuota, kad įgyvendinus projektą padidės Baltarusijos tranzito galimybės, o pasienio su Lietuva kontrolės punkto „Kamennij Log“ pralaidumas išaugs keturis kartus iki 2 tūkst automobilių per parą.

Anksčiau Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) taip pat skelbė įšaldantis bendradarbiavimą Baltarusija, kurios valdžia ciniškai nepaiso demokratijos principų.

Baltarusijoje nuo praėjusių metų rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas ilgametis šalies autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, tęsiasi politiniai neramumai. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Nepaisydami dėl represijų prieš protestuotojus Europos Sąjungos įvestų sankcijų virtinei Baltarusijos pareigūnų bei valstybinių įmonių, A. Lukašenka ir jo bendražygiai laikosi tvirtai. Nuo 1994 metų 10 mln. gyventojų turinčią šalį geležiniu kumščiu valdantis lyderis tvirtina atlaikęs Vakarų pakurstytą „revoliuciją“.