Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo Roko Pukinsko, Medininkų kontrolės punkte į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti pirmadienio rytą laukė apie 510 vilkikų, Lavoriškių – 690, Šalčininkų punkte – 390, o Raigardo – 270 vilkikų.

„Situacija yra dinamiška ir nuolat kintanti, vienur eilės didėja, kitur mažėja. Tai priklauso nuo to, kaip vykdomos Muitinės patikros. Pasieniečiai dirba įprastu režimu ir patikras atlieka taip, kaip kiekvieną eilinę dieną“, – BNS teigė jis.

Išvažiuoti iš Lietuvos į Baltarusiją Medininkų punkte laukė 40 vilkikų, Šalčininkų – 60, o Lavoriškių, Raigardo punktuose eilių nėra.

Pasak Muitinės departamento komunikacijos vadovo Vito Volungevičiaus, vilkikų deklaracijos kol kas priimamos ir elektroniniu, ir popieriniu būdu, tačiau tikėtina, kad vėliau pirmadienį visos jos bus teikiamos elektroniniu būdu. Jo teigimu, eilės turėtų sumažėti iki trečiadienio.

„Manytume, kad iki trečiadienio turėtų išsisklaidyti būtent tos eilės, kurios susiję su elektroninių deklaracijų pateikimu. Paprastai vidury savaitės vykstančių krovininių transporto priemonių per postus būna mažiau, jų padaugėja savaitgalį“, – BNS sakė V. Volungevičius.

„Medininkų kelio poste vyksta rekonstrukcija, tai pralaidumas yra sumažėjęs ir dėl to, kad ten vyksta rekonstrukcijos darbai“, – pridūrė jis.

Muitinės departamentas šeštadienį pranešė, kad nuo antradienio sutrikusi muitinės veikla atstatyta – deklaracijos iš vilkikų jau priimamos elektroniniu būdu. Kol kas sistema veikia bandomuoju režimu.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ duomenimis, pasienyje kai kurie vairuotojai laukia kelias paras.

Prašo padidinti pasienio kontrolės punktuose dirbančių pareigūnų skaičių

Atkūrus Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos veiklą, muitinė kreipėsi į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prašydama padidinti pasienio kontrolės punktuose dirbančių pareigūnų skaičių. Anot muitinės, tai leistų dar greičiau sumažinti į Lietuvą įvažiavimo laukiančio krovininio transporto eiles.

Kaip teigiama pranešime, Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos veikla atkurta, importo ir eksporto deklaracijas bei su jomis susijusius pranešimus galima teikti elektroniniu būdu, o veiklos tęstinumo procedūra atšaukta nuo kovo 29 dienos 10 valandos.

Nacionalinė tranzito kontrolės sistema (NTKS), kurios veikla atnaujinta šeštadienį, veikia be sutrikimų. Kitų sistemų darbą planuojama atkurti artimiausiu metu.

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ anksčiau teigė, kad Lietuvos vežėjai, matydami įtemptą situaciją pasienyje, tiesiog nebesiunčia krovinių, yra priversti pažeidinėti sutartis su užsakovais, kuriose numatyti konkretūs krovinių pristatymo terminai. Dėl to jiems gresia ne tik nuostoliai, bet ir baudos, priklausomai nuo sutartyse numatytų sąlygų.

„Linava“ teigė, kad svarstoma dėl patirtų nuostolių kompensavimo kreiptis į atsakingas institucijas.