Belgijos oro linijų TUI eksploatuojamas „737 MAX“ lėktuvas skrido iš Briuselio į Malagą ir tuomet į Alikantę. Kaip rodo interneto svetainės flightradar24.com duomenys, lėktuvas pakilo 8 val. 30 min. Grinvičo (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir po dviejų valandų nusileido Malagoje.

Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) sausio 27 d. uždegė žalią šviesą orlaivių sugrįžimui į Europos padanges, praėjus dviem mėnesiams po to, kai JAV reguliuotojai suteikė analogišką leidimą.

„737 MAX“ lėktuvams buvo uždrausta skraidyti 2019 m. kovą po dviejų avarijų, nusinešusių 346 gyvybes. Pasak tyrėjų, abi katastrofas sukėlė lėktuvų skrydžių valdymo sistemų gedimai.

„Boeing“ buvo įpareigota pertvarkyti skrydžių valdymo sistemas ir parengti naujų pilotų mokymo protokolų.

Komerciniai skrydžiai liūdnai pagarsėjusiais orlaiviais buvo atnaujinti gruodžio 9 d. – pirmoji lėktuvų eksploataciją pradėjo Brazilija, kurios pavyzdžiu vėliau pasekė JAV ir Kanada.

„737 MAX“ orlaiviai buvo itin pamėgti aviakompanijų ir tapę greičiausiai parduodamais „Boeing“ orlaiviais. COVID-19 krizei sumenkinus paklausą, oro linijos atšaukė šimtus lėktuvų užsakymų.