„Savivaldybių kelių skirstymo ir finansavimo klausimas turi būti sprendžiamas iš esmės. Reikia nustoti trupinti kažkam po kažkiek per skirtingus kelių priežiūros ir plėtros programos procentus“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo į šiuos metus neperkėlus nepanaudotų ankstesnių metų lėšų, finansavimas vietinės reikšmės keliams sumažėjo apie 15 proc., arba apie 20 mln. eurų, pranešė ministerija.

„Manome, kad teisės aktuose įtvirtinus aiškius principus, reikėtų labiau pasitikėti savivalda ir leisti pačiai nuspręsti, ką ir kaip finansuoti. Taip pat svarbu ir savivaldybių atsakomybė bei kriterijai šias lėšas investuojant ir panaudojant“, – teigė ministras.

Šią problemą ministerija pirmadienį aptarė su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais.

Anot ministerijos, trumpuoju laikotarpiu galima peržiūrėti žvyrkelių finansavimo intensyvumą, tikslinti asfaltavimui skirtas lėšas, kad savivaldybės jas panaudotų pagal jų prioritetus.

Valstybės kontrolė yra teigusi, kad nemaža dalis kelių Lietuvoje tiesiami ne ten, kur yra didžiausi gyventojų bei transporto srautai

Pernai šalies savivaldybėms per Kelių priežiūros ir plėtros programą (KPPP) buvo paskirstyta 122 mln. eurų, neskaitant jos rezervo, COVID-19 kelių sektoriaus skatinimo plano ir žvyrkeliams asfaltuoti skirtų lėšų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)