„Nusprendėme imtis Airijos įstatymuose numatomos apsaugos, norėdami imtis restruktūrizacijos, kad galėtume užtikrinti „Norwegian“ ateitį“, – pranešime sakė trečių pagal dydį Europoje pigių skrydžių oro linijų vadovas Jacobas Schramas.

„Mūsų tikslas yra rasti sprendimų kartu su suinteresuotomis šalimis, leisiančių mums tapti finansiškai stipresnėmis ir saugesnėmis oro linijomis“, – pridūrė jis.

Airijoje įsikūrusios dvi antrinės oro linijų įmonės yra „Norwegian Air International Limited“, vykdanti daugybę bendrovės tarptautinių skrydžių, ir „Arctic Aviation Assets“, valdanti bendrovės lėktuvų parką.

Nepaisant anksčiau šiemet vykdytos plataus masto restruktūrizacijos, 10 tūkst. darbuotojų ir 140 orlaivių turinčioms oro linijoms „Norwegian“ vėl tenka kovoti dėl išlikimo.

Bendrovę, dar prieš pandemiją įklimpusią į gilias skolas, kaip ir kitas pasaulio aviacijos bendroves itin smarkiai paveikė COVID-19 pandemijos ribojimui įvestos priemonės.

Lapkričio 9 dieną bendrovė patyrė skaudų smūgį, kai Norvegijos vyriausybė atsisakė oro linijoms suteikti daugiau lėšų, anksčiau šiemet jau suteikus 3 mlrd. kronų (277 mln. eurų) garantijų.