IATA antradienį sakė prognozuojanti, kad oro linijų pramonė antroje šių metų pusėje iš viso patirs apie 77 mlrd. dolerių (65 mlrd. eurų) nuostolių, darant prielaidą, kad su virusu susiję apribojimai ir toliau veiks pasaulines oro keliones.

Nuo protrūkio pradžios šalių vyriausybės oro linijoms suteikė apie 160 mlrd. dolerių (136 mlrd. eurų) pagalbos sumą – ji buvo išdalinta įvairiomis formomis, įskaitant grynųjų pinigų injekcijas, paskolų garantijas, atlyginimų subsidijas ir mokestines lengvatas.

IATA vadovas Alexandre‘is de Juniacas Ženevoje vykusioje spaudos konferencijoje sakė, kad oro linijos kelionių sezono piko metu, maždaug metų viduryje, prikaupia grynųjų pinigų rezervų. Tačiau šiemet šiuo laikotarpiu oro linijos dirbo nuostolingai, sakė jis.

„Ir neturint jokių vyriausybių tvarkaraščių, kuomet ketinama atverti sienas be keliones žudančių saviizoliacijos priemonių, negalime kliautis metų pabaigos švenčių sezonu, kad šis suteiks papildomų grynųjų pinigų, padėsiančių išgyventi iki pavasario“, – perspėjo A. de Juniacas.

Be tolesnės valstybės pagalbos kyla rizika 4,8 mln. darbo vietų aviacijos sektoriuje, įspėjo IATA.

Organizacija pakartojo raginimą keleiviams darytis greituosius COVID-19 testus prieš skrydžius, kad būtų galima užtikrinti skrydžių saugumą ir pašalinti saviizoliacijos, užkertančios kelią kelionėms, poreikį.