„Kol kas jokių signalų nėra, tą patį girdime, kas viešojoje erdvėje pasakojama. Vertinant ir žiūrint darbus, kas vyksta uoste, tikrai jokių pokyčių nėra. Kroviniai kaip važiavo, taip važiuoja, geležinkeliais atvažiuoja, laivais išplaukia, kiekvieną dieną yra laivų, kurie išplukdo baltarusišką krovinį“, – Eltai teigė A. Latakas.

Anot jo, Rusija negalėtų pasiūlyti tokių pačių sąlygų krovinių tranzitui, kaip Lietuva.

„Tokių pačių sąlygų Rusija tikrai negalėtų pasiūlyti, nes uostai, apie kuriuos kalbama, yra žymiai toliau, juos reikėtų paruošti. Kaip susidėliotų visa situacija, tai grynai galėtų nebent politiškai, ekonomiškai – ne“, – sakė A. Latakas.

„Lietuvos geležinkelių” korporatyvinės komunikacijos vadovas Tomas Digaitis Eltai taip pat patvirtino, kad jokių pasikeitimų įmonės veikloje nėra fiksuojama.

Vežėjų atstovai po nakties Eltai teigė labai didelių nesklandumų pasienyje su Baltarusija nepatyrę.
Baltijos transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Čiužas teigė, kad kol kas profsąjunga iš vairuotojų nusiskundimų negirdėjo. Vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas teigia, kad pasienyje pastaruoju metu suintensyvėjo vilkikų patikra, o dėl to išaugo ir laukiančiųjų eilės.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius Eltai sakė, kad oficialios informacijos iš Baltarusijos dėl to nėra gauta, o pralaidumas Medininkų pasienio kontrolės punkte yra normalus.

A. Lukašenka nurodė uždaryti vakarinę sieną su ES šalimis Lietuva ir Lenkija. Tai jis pareiškė ketvirtadienio vakarą Minske, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Belta“. Be to, sustiprinta apsauga pasienyje su Ukraina.

„Mes priversti atitraukti dalinius iš gatvės“, – pareiškė A. Lukašenka.