Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtame automobilių kelių statybos rangos darbų pirkime nurodoma, kad numatoma darbų vertė yra 35,318 mln. eurų (be PVM), juos reikės atlikti per penkerius metus.

Pasiūlymų arba prašymų dalyvauti konkurse „Lietuvos geležinkeliai“ laukia iki rugpjūčio 17 dienos.

Šių metų birželį jau paskelbtas beveik 100 kilometrų „Rail Baltica“ ruožo į šiaurę nuo Kauno intermodalinio terminalo Latvijos sienos link tiesimo konkursas. Šių statybų bendra vertė yra 475 mln. eurų, o darbų pradžia numatyta 2021 metų pradžioje.

„Rail Baltica“ projekto darbų Baltijos šalyse numatoma vertė siekia apie 5,8 mlrd. eurų. Planuojama, kad ES parama šiam projektui per visą laikotarpį turi siekti apie 4,9 mlrd. eurų, kol kas projektas viso yra užsitikrinęs 942 mln. ES paramos arba apie 19 proc. reikalingo finansavimo iš ES.

Bendras „Rail Baltica“ ilgis per tris valstybes siekia 870 kilometrų: Lietuvoje – 392, Latvijoje – 265, o Estijoje – 213. Lietuvoje europinė trasa eina nuo Lenkijos ir Lietuvos sienos per Kauną ir Panevėžį, Latvijoje kirs Rygą, Estijoje – Pernu ir Taliną. Geležinkelį planuojama nutiesti iki 2026 metų.