Kaip ir dauguma kitų oro linijų, TAP smarkiai paveikė dėl koronaviruso pandemijos įvesti karantino apribojimai.

Portugalijos vyriausybė pranešė investuosianti 55 mln. eurų į bendrovę ir padidinsianti kontroliuojamą akcijų paketą nuo 50 proc. iki 72,5 proc. akcijų.

„TAP veikla yra strategiškai labai svarbi šaliai“, – sakė finansų ministras Joao Leao. Jo teigimu, Portugalijos Vyriausybė įsikišo, kad išvengtų „bendrovės žlugimo“.

Anksčiau TAP atmetė Vyriausybės pasiūlymus įsigyti didesnę dalį akcijų.

Po ilgų derybų Portugalijos Vyriausybė pasiekė susitarimą su TAP pagrindiniu privačiu investuotoju, JAV verslininku Davidu Neelemanu, dėl jo akcijų paketo įsigijimo.

D. Neelemanas ir jo portugalas partneris Humberto Pedrosa anksčiau turėjo apie 45 proc. TAP akcijų. H. Pedrosa išlaikys savo maždaug 22 proc. akcijų paketą, dar 5 proc. priklauso TAP darbuotojams.

TAP yra esminė Portugalijos turizmo sektoriaus dalis.

„Beveik 90 proc. turistų į Portugaliją atvyksta lėktuvu, pusė jų – su TAP. Bendrovės praradimas prilygtų ekonominei katastrofai“, – antradienį teigė infrastruktūros ministras Pedro Nuno Santosas.

Dėl COVID-19 krizės šalyse įvesti karantino apribojimai smarkiai paveikė oro linijas, o Europos valstybėms teko įsikišti ir paremti net tokias milžines, kaip „Lufthansa“ ir „Air France“.