Informuojama, kad nuo penktadienio daugiau traukinių kursuos maršrutais Vilnius-Kaunas-Vilnius, Vilnius-Trakai-Vilnius, Klaipėda-Šilutė-Klaipėda, Kaunas-Marijampolė-Kaunas ir Šiauliai-Radviliškis.

„Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, matome, kad keleivių srautas mažesnis tik 30 proc. Sakome tik, nes karantino piko metu jis buvo kritęs daugiau kaip 80 proc. Toliau rūpinamės kelionių saugumu: traukiniai reguliariai valomi dezinfekcinėmis priemonėmis, juose įrengti dezinfekcinio skysčio, skirto rankoms, dozatoriai. Keleivius raginame veidą prisidengti kaukėmis, skarelėmis ir movomis“, – sako „LG Keleiviams“ generalinis direktorius Linas Baužys.

Keleiviai už bilietus jau gali atsiskaityti tiek grynaisiais, tiek banko kortelėmis, be to, atnaujinta prekyba bilietais ir maisto produktais traukiniuose. Grąžinta ir siuntų pervežimo traukiniais paslauga. Pagal SAM atnaujintas taisykles, keleiviai nebėra sodinami vadinamąja šachmatine tvarka.

„LG Keleiviams“ seka keleivių srautus ir stebi bendrą padėtį šalyje, todėl du kartus vykdė dėl karantino optimizuotų vietinių traukinių reisų grąžinimą. Gegužės 11 dieną atnaujinti 17 reisų, o gegužės 21 dieną – dar 13. Po šio etapo bendrovė vykdys 166 reisus. Tolesnis reisų grąžinimas priklausys nuo keleivių srautų, bendros koronaviruso situacijos ir atsakingų institucijų rekomendacijų.