„Esame dėkingi Lietuvos garbės konsului Vietname ir Lietuvos ambasados Pekine kolektyvui, kuriems teko didžiausias darbo krūvis organizuojant šį skrydį. Ambasadoje dirba vos keli darbuotojai, jie per šias savaites asmeniškai susisiekė su keliais šimtais Lietuvos piliečių, negalinčių grįžti į Lietuvą. Taip pat dėkojame Tailando ir Vietnamo užsienio reikalų ministerijoms, Europos Sąjungos atstovybei Hanojuje, kurios rūpinosi leidimais atidaryti uždarytus Vietnamo ir Tailando oro uostus, padėti gauti leidimus skrydžiams per trylikos valstybių oro erdves”, – sakė ministras Linas Linkevičius.

URM atstovė Rasa Jakilaitienė BNS teigė, kad 16.26 val. Karmėlavoje nutūpusiu Vietnamo avialinijų „Bamboo Airways“ lėktuvu iš viso parskrido 209 keleiviai, iš jų daugiau nei pusė – lietuviai.

„111 lietuvių, 29 latviai, 17 estų, taip pat yra vokiečių, danų, lenkų bei Vokietijoje leidimą gyventi turinčių Brazilijos, Vietnamo ir Ekvadoro piliečių“, – sakė ministro atstovė.

Kaip rašoma pranešime, be Lietuvos piliečių, šiuo skrydžiu grįžti į Europą pasinaudojo Latvijos, Estijos, Vokietijos, Danijos, Lenkijos piliečiai, taip pat leidimus gyventi Vokietijoje turintys Brazilijos, Vietnamo ir Ekvadoro piliečiai. Dauguma užsieniečių šiandien kitu lėktuvu iš Kauno išskris į Berlyną.

Lietuva dėl šio skrydžio, kurį vykdė operatorius „Saigon Star Travel“ išlaidų padengimo kreipėsi į ES dėl galimybės pasinaudoti finansavimo mechanizmu repatrijavimo skrydžiams iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą organizuoti.

Šis lėktuvas pakilo iš Vietnamo miesto Hošimino, vėliau leidosi Bankoke, iš ten skrido į Lietuvą.

„Šitas skrydis – kiek kitoks nei visi kiti. Šį skrydį organizavo išskirtinai Užsienio reikalų ministerija ir garbės konsulas Vietname“ , – teigė R. Jakilaitienė.

Pasak jos, dėl uždarytų šalių oro erdvių reikėjo gauti 13 leidimų, leidimus naudotis Tailando ir Vietnamo oro uostais, kurie uždaryti dėl koronaviruso protrūkio.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, Lietuva dėl operatorės „Saigon Star Travel“ skrydžio išlaidų padengimo paprašė Europos Sąjungos paramos.

Skrydis iš Tailando – vienas paskutinių specialių skrydžių, skirtų kitose šalyse įstrigusiems Lietuvos piliečiams.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, atšaukti dauguma reguliarių skrydžių, todėl Vyriausybė bei šalies diplomatai organizavo specialius reisus namo negalintiems grįžti lietuviams iš įvairių pasaulio vietų.

Visiems grįžusiesiems į Lietuvą privalomas 14 dienų karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (142)