Dabartinės laikinosios licencijos galiojimas baigsis lapkričio 25-ąją, ir tai kelia grėsmę "Uber" netekti Londono rinkos, kurią ji laiko viena svarbiausių.

Pasak TfL pranešimo, "Uber" gali per 21 dieną pateikti skundą ir tęsti veiklą Londone tol, kol reguliavimo institucijos sprendimą patvirtins teismas.

2017-aisiais Londono valdžia atšaukė "Uber" išduotą licenciją, išreikšdama susirūpinimą dėl grėsmės keleivių saugumui. Tačiau "Uber" ir toliau teikė paslaugas, dėl tokio TfL sprendimo pateikusi apeliaciją.

TfL pranešime pažymima, jog nepaisant to, kad "Uber" padarė tam tikrą pažangą, sugebėjusi išsklaidyti kai kurias reguliuojančios institucijos abejones, nėra pašalintos rizikos, susijusios su galimu pašalinių vairuotojų naudojimusi pavežėjimo paslaugos programėle.

TfL tvirtina nustačiusi mažiausiai 14 tūkst. atvejų, kai vairuotojai, neturintys arba netekę licencijos turėjo prieigą prie "Uber" įgaliotų vairuotojų paskyrų ir, atitinkamai, turėjo galimybę užsiimti keleivių pervežimu. Be to, "Uber" programėlės spragos suteikė galimybes pašaliniams asmenims įkelti savo nuotraukas į įgaliotųjų vairuotojų paskyras, teigiama pranešime.

"Uber" Londone turi apie 45 tūkst. vairuotojų, kurie gali ne tik tapti bedarbiais, bet ir susidurti su automobilių lizingo įmokų mokėjimo problemomis, rašo agentūra "Bloomberg".