Visgi šimtai skrydžių viename judriausių pasaulyje oro uostų tebėra atšaukti.

Beprecedentis pirmadienio sprendimas sustabdyti visus skrydžius žymi rimtą dešimt savaičių trunkančios krizės eskalaciją. Ši krizė yra didžiausias iššūkis Pekino valdžiai Honkonge nuo 1997 metų, kai kai Didžioji Britanija grąžino Kinijai savo buvusią koloniją.

Pirmadienio protestus išprovokavo visuomenės pasipiktinimas brutaliais policijos veiksmais. Demonstrantai tvirtina, kad praėjusį savaitgalį policija leido ašarines dujas metropoliteno stotyse, be to, per vieną demonstraciją smarkiai sužalojo moterį, dėl to netekusią vienos akies.

Kinijos vyriausybė vis aiškiau rodo nepasitenkinimą šiais protestais, o kai kurias demonstracijas, per kurias buvo prasiveržęs smurtas, yra pavadinusi „terorizmu“.

Pirmadienį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad kitapus sienos esančiame žemyninės Kinijos mieste telkiami šarvuotieji transporteriai.

Antradienį anksti ryte Honkongo oro uosto išvykimo salėje buvo pradėti registruoti skrydžiams keleiviai su bagažu. Informacinės švieslentės skelbė, kad vyksta keleivių įlaipinimas keliems skrydžiams.

Tačiau oro uoste toliau tvyro suirutė, o aktyvistai ragina antradienio popietę čia surengti naują protesto akciją.

Honkongo oro bendrovė „Cathay Pacific“ pranešė, kad antradienį ryte tebebuvo atšaukti daugiau kaip 200 skrydžių.

Bendrovės tinklalapyje 6 val. vietos (1 val. Lietuvos) laiku paskelbtame pranešime raginama atsisakyti nebūtinų kelionių iš Honkongo.

Antradienį ryte oro uoste buvo likusi nedidelė grupė protestuotojų.

Kol kas neaišku, ar ryškių lyderių neturintys protestuotojai, susiburiantys į akcijas per socialinius tinklus, antradienį sugrįš į oro uostą. Taip pat neaišku, ar valdžia leis jiems rengti naują protesto akciją.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją