15min.lt skelbia, kad Vilniaus oro uosto svetainė rodo, kad atšauktas „Sukhoi SuperJet“ skrydis į Maskvą pirmadienio vakare ir antradienio ryte. Tai pat pat atšaukti skrydžiai ir iš Maskvos.

Lietuvos transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos Orlaivių skyriaus vadovas Vidmantas Plėta teigė, kad kol kas jokio sprendimo iš „Aeroflot“ dėl orlaivių tupdymo nėra.

Tuo tarpu naujienų agentūra ELTA pranešė, kad Rusija nemato priežasčių stabdyti SSJ-100 skrydžius.

Rusijos susisiekimo ministras Jevgenijus Ditrichas žurnalistams pareiškė, kad nepaisant sekmadienį Maskvos Šeremetjevo oro uoste įvykusios katastrofos, priežasčių stabdyti lėktuvų SSJ-100 („Suchoj Superjet 100“) skrydžius nėra.

„Priežasčių (stabdyti skrydžius) nėra“, - sakė J. Ditrichas, atsakydamas į žurnalisto klausimą.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas po sekmadienį įvykusios avarijos, kurios metu žuvo 41 lėktuvu skridęs žmogus, nurodė įkurti specialią komisiją incidentui ištirti. J. Ditrichas yra vienas iš įkurtos komisijos narių.

Oro linijų bendrovės „Aeroflot“ lėktuvas SSJ-100, turėjęs skristi iš Maskvos į Murmanską, buvo priverstas leistis avariniu būdu Šeremetjevo oro uoste. Leisdamasis lėktuvas atsitrenkė į nusileidimo taką ir užsidegė. Iš viso lėktuvu skrido 73 keleiviai ir 5 įgulos nariai. Katastrofos metu žuvo 41 žmogus, dar 9 dėl sužeidimų gydomi ligoninėje.

Tyrėjai teigia, kad galimos kelios įvykio priežastys, tarp kurių - nepakankama pilotų kvalifikacija, techniniai gedimai ir nepalankios oro sąlygos.

Šiuo metu pasaulyje yra sustabdyti visi kito keleivinio lainerio - „Boeing 737 Max“ - skrydžiai. Skrydžiai šiuo lėktuvu sustabdyti po dviejų katastrofų Indonezijoje ir Etiopijoje, nusinešusių daugiau nei 300 žmonių gyvybes.