Pasak „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojo, Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, pokyčių maršrutui reikėjo atidžiai išanalizavus keleivių srautus bei siekiant jį padaryti patogų į darbus didmiesčiuose važiuojantiems keleiviams.

„Maršrutas Vilnius-Kaunas atsinaujina iš esmės - sukurta nauja sustojimų sistema, kuri bus pritaikyta visiems vykstantiems į darbą ir grįžtantiems iš jo. Važinėjantiems iš Vilniaus į Kauną ir atgal siūlysime du naujus ekspreso reisus, su kuriais kelionė iš vieno senamiesčio į kitą truks vos valandą. Kita svarbi naujovė - kasdien kursuosiantis naktinis traukinys iš Kauno, kuris bus patogus važiuojantiems į rungtynes ar koncertus Kaune“, - sakė L. Baužys.

Nuo šio sekmadienio, gruodžio 9 d., keliones maršrutu Vilnius-Kaunas-Vilnius pradės du nauji ekspresai, specialiai pritaikyti prie dirbančiųjų poreikių: Vilnius-Kaunas, išvykstantis 6.20 val. ir 17.50 val., bei Kaunas-Vilnius, išvykstantis 6.35 val., 7.35 val. ir 17.28 val. Šie traukiniai stos tik vienoje stotelėje - Kaišiadoryse.

Naktinis traukinys Kaunas-Vilnius važiuos kasdien, iš Kauno išvyks 22.30 val. „Lietuvos geležinkeliai“ jau kurį laiką prie didžiųjų renginių Kaune pritaikydavo traukinių tvarkaraščius, įvertinus keleivių potencialą, nuspręsta, kad toks traukinys važiuos ne tik renginių dienomis.

Vienkartiniai bilietai maršrutu Vilnius-Kaunas kainuoja nuo 4,8 euro, mėnesio trukmės terminuoti bilietai - nuo 126 eurų.

Maršrutas Vilnius-Kaunas - vienas populiariausių maršrutų. Spalį tokias keliones rinkosi net 143 tūkst. keleivių, tai yra 41 proc. daugiau nei 2017-ųjų spalį.

Nuo gruodžio 9 d. keičiasi ir traukinių tvarkaraščiai. Gruodį keleivių laukiantis pokytis - didžiausias per pastaruosius keliolika metų, o kasdien įvairiomis kryptimis kursuos net 12 proc. daugiau traukinių reisų nei iki šiol.