Kaip BNS pirmadienį sakė konkursą rengiančios Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos direktorė Jūratė Merkevičienė, darbai per dvi dienas bus išeksponuoti Kauno architektų sąjungos palėpėje, o po savaitės vyks vertinimo komisijos posėdis.

Nors tuo metu turėtų paaiškėti geriausiai įvertinti darbai, sprendimas nebus praneštas, nes, pasak J. Merkevičienės, dar turės būti tikrinama, ar dalyviai atitiko kvalifikacinius reikalavimus.

Galutinė projektų eilė bus sudaryta ir paskelbta rugpjūčio 3 dieną.

Konkursas paskelbtas Kauno miesto savivaldybei nusprendus Nemuno salą su abiem upės krantais sujungti naujais pėsčiųjų tiltais.

Aleksoto pusėje tiltas H. ir O. Minkovskių gatvę su Nemuno sala jungtų vakarinėje pusėje – kitapus nei „Žalgirio“ arena, ties įlanka. Su Karaliaus Mindaugo prospektu tiltas salą sujungtų ties gaisrinės pastatu ir Nemuno gatve.

Tiltų statybą Kaunas planuoja finansuoti savo pinigais. Tiksli kaina paaiškės sulaukus architektūrinių pasiūlymų, tačiau savivaldybė norėtų trumpesnįjį tiltą iki Karaliaus Mindaugo prospekto pastatyti už maždaug milijoną eurų, o ilgesnįjį – maždaug už 3,5 mln. eurų.

Kauno savivaldybės planuose yra dar vienas pėsčiųjų tiltas pėstiesiems ir dviratininkams, jis turėtų sujungti senamiestį ir Vilijampolės mikrorajoną. Šis tiltas planuojamas šalia Petro Vileišio tilto.

Dar vieną tiltą Kaune ketinama tiesti ties Nemuno ir Neries upių santaka. Šis tiltas, nuo gatvės Vilijampolėje gavęs Kėdainių tilto pavadinimą, turėtų padėti sumažinti transporto srautus per miesto centrą ir palengvinti susisiekimą tarp dviejų Nemuno krantų ties Marvele ir Vilijampolės, Šilainių mikrorajonais. Jo statybas tikimasi pradėti įpusėjus 2019-iesiems.