„Siekiame, kad Zapyškio ir Kačerginės miestelio gyventojai galėtų gyventi ten, kur saugu, sveika, gražu, kur yra kurorto teritorijos statusą atitinkančios gyvenimo kokybės sąlygos“, - sakė meras V.Makūnas.

Sutarta, kad bus vykdoma tik visiškam bazės uždarymui reikalingi veiksmai: įrangos ir statinių demontavimas, atsargų, žaliavų bei kitų medžiagų išvežimas ir utilizavimas, turto apskaita, jo perdavimas. „Mūsų įmonė dės pastangas, kad visi nurodyti veiksmai būtų atlikti per 2019 metus, optimaliais būdais ir kuo mažiau darytų poveikį gyventojams bei jų aplinkai“, - tikina VĮ „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius D. Aleknavičius.

Kauno rajono savivaldybė įsipareigojo užtikrinti pagalbą, tarpininkaujant su valstybinėmis institucijomis ir vietos gyventojų bendruomenėmis.

Kurortinės teritorijos statusą Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio Vyriausybė suteikė praėjusiais metais. Unikali kurortinė teritorija apima abiejose Nemuno pusėse esančias gyvenvietes su rekreaciniais miškais.

Kauno rajonas - vienas didžiausių ir tankiausiai apgyvendintų rajonų šalyje. Jo plotas - 149,6 tūkst. hektarų, gyventojų sk. - per 95 tūkst.

Čia įkurtos 25 seniūnijos, 371 kaimas, 9 miesteliai, 3 miestai. Istoriją saugo 302 kultūros paveldo objektai, 19 buvusių dvarų sodybų.

VĮ „Kelių priežiūra“ įkurta sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Esame viena didžiausių įmonių Lietuvoje, vienijanti 2600 savo srities specialistų. VĮ „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių: žiemą valo sniegą, barsto kelius, pavasarį - rudenį tvarko kelio ženklus, griovius, kelių sankasas, atnaujina susidėvėjusią kelių dangą, profiliuoja/greideriuoja žvyrkelius prižiūri pakelės statinius, želdinius ir kt. Įmonė turi daugiau kaip 1800 specializuoto transporto ir technikos priemonių.