Tai pirmasis bendrovės žingsnis Lietuvos rinkoje – nuo rugsėjo 1 d. įmonė taip pat pradės aptarnauti dalį Vilniaus miesto viešojo transporto maršrutų.

„Visi mūsų naujo autoparko autobusai, kuriais aptarnausime Šiaulių rajono keleivius – yra nauji arba ne senesni nei 5 m., ekonomiški, saugūs ir komfortabilūs. Jei bus poreikis, esame pasirengę keleiviams pasiūlyti ne tik saugias keliones naujais autobusais ir malonų aptarnavimą, bet ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, nemokamą internetą mūsų maršrutuose“, – sako Jolita Dūdienė, UAB „B-Bus“ Šiaulių regiono vadovė.

Bendrovė Šiaulių rajono gyventojus gabens 8 „Mercedes Benz Srinter“ modelio 2013 metų gamybos autobusais, turinčiais 20 sėdimų vietų.

Vežėjo autobusų parką Šiauliuose prieš keletą dienų papildė ir 2 nauji, 2017 m. gamybos „Isuzu Turquoise“ modelio autobusai, turintys 33 sėdimas vietas, o rugpjūčio mėn. atkeliaus ir naujas šių metų gamybos „Volkswagen Crafter“ modelis, turintis 32 sėdimas vietas. Didžiausias Latvijos bendrovės autobusas, aptarnausiantis Šiaulių rajono keleivius – „Yutong 6121HQ“ markės IC13 modelio, 2015 m. gamybos autobusas, turintis 60 sėdimų vietų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Latvijos vežėjas Šiauliuose įdarbino 15 vairuotojų, turinčių ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą vairuojant D kategorijos transporto priemones ir profesinę kvalifikaciją patvirtinančią pažymą (95 kodas), pagal ES reikalavimus.

„Papildomai vairuotojams buvo surengti apmokymai, kurių metu jie buvo supažindinti su darbo specifika, mokomi dirbti kasos aparatais. Tikimės, kad vairuotojų profesionalumas ir malonus klientų aptarnavimas taps mūsų vizite kortele“, – sako J. Dūdienė.

Kaip numatyta sutartyje su Šiaulių rajono savivaldybe, Latvijos vežėjas Šiaulių rajono gyventojus gabens trejus metus iki 2020 m. liepos 1 d. rajono tarybos nustatytais tarifais.

Bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ veš keleivius 13 maršrutų iš Šiaulių į Bazilionus, Bubių sodus, Kairius, Kelmę, Pašiaušę, Radviliškį, Šaukėnus, Šilėnus, Tytuvėnus, Voveriškius, Kuršėnus. Maršrutų tvarkaraščiai, kuriuos savivaldybė turi teisę keisti iki 30 proc., skelbiami Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje.

Pasak J. Dūdienės, bendrovė taip pat planuoja Šiaulių autoparko autobusais teikti ir kitą paslaugą – vežti keleivius užsakomaisiais reisais ES ribose.

Nuo rugsėjo 1 d. Latvijos bendrovės „Rigas mikroautobusu satiksme“ ir UAB „Transrevis“ konsorciumas, laimėjęs Vilniaus savivaldybės konkursą, pradės teikti keleivių vežimo paslaugas ir Vilniuje.