Būtent liepos 14-ąją uždarius Vilniaus oro uostą lėktuvai bus nukreipiami į Karmėlavą, o pasiruošimas šiam įvykiui vyksta aktyviai, o kelių darbai lemia didžiules spūstis Kauno ir pakaunės gyventojams.

Atsakingos institucijos teigia, kad kitos išeities nėra – vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe dar lygiai mėnesiui.

Karmėlavoje – statybininkų desantas

Pasiruošimas laikui, kai Kauno oro uostas taps pagrindiniu šalyje – pačiame įkarštyje.

Visų pirma pagrindinėje Karmėlavos Vilniaus gatvėje pluša darbininkai.

„Šioje atkarpoje įrengiamos lietaus nubėgimo sistemos. Darbai jau buvo suplanuoti ir negalime daugiau gyventojų laikyti baloje“, - sako Kauno rajono savivaldybės administracijos vadovas Antanas Nesteckis.

Darbų, kurie iš viso kainuos 3 mln. eurų, finišas numatomas tą pačią liepos 14-ąją.

„Šią dieną visa technika iš kelio turi būti patraukta, vyks tik šaligatvių įrengimo darbai. Tiesa, bus atnaujinta tik kelio atkarpa nuo oro uosto link Kauno“ - DELFI teigė A. Nesteckis.

Spūsčių išvengti nepavyks

Ties Kauno riba arba vadinamąja Muravos sankryža pluša Kelių direkcijos darbininkai. Direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis neslepia, kad sulaukė ne vieno pasipiktinusio vairuotojo skundo.

„Darbus reikia atlikti labai greitai. Kitos išeities nėra – nepatogumų išvengti nepavyks. Žinoma, norime kad nepatogumų būtų kuo mažiau ir tai stengiamės daryti. Mes reaguojame į situaciją ir dirbame maksimaliai greitai“, - sako E. Skrodenis.

Šiuo metu remontuojami nuvažiavimai nuo magistralės A1 link Karmėlavos, bei nuo Kauno link oro uosto. Dėl kelio darbų eismo juostų skaičius sumažėjo ir piko metu nusidriekia didelės transporto spūstys.

„Nusiuntėme techninius prižiūrėtojus, kad įvertintų, kaip vyksta darbai“, - sako E. Skrodenis.

Darbų konkursas buvo paskelbtas dar praėjusių metų rugsėjį, tačiau dėl teisinių ginčų, kai buvo skundžiami nugalėtojai, biurokratinės procedūros gerokai užsitęsė. Todėl darbai forsuojami, kad būtų spėta viską atlikti iki liepos 14-osios.

DELFI primena, kad Vilniaus oro uostas dėl kilimo – tūpimo kelio rekonstrukcijos uždaromas nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d.