Sostinės mero atstovas Aleksandras Zubriakovas BNS nurodė, kad G. Maželis atleistas dėl to, kad su juo savivaldybė nerado bendros kalbos.

Valdyba tokį sprendimą priėmė dėl nepakankamo G. Maželio įsitraukimo vykdant viešojo transporto pertvarką bei G. Maželiui neradus bendros kalbos su miesto taryba, savivaldybe, kitomis savivaldybės įmonėmis“, - BNS teigė A. Zubriakovas.

Įmonei laikinai vadovaus VVT eksploatacijos direktorius Rimantas Markauskas. Šią savaitę bus skelbiama nauja, vieša atranka į įmonės direktorius.

Praėjusią savaitę iš VVT valdybos pirmininko pareigų jo paties prašymu atleistas savivaldybės konservatorių ir opozicijos kritikuojamas Arūnas Šikšta.

Opozicija ir konservatoriai kritiškai vertina situaciją, kai VVT valdyba dar pernai liepą nutarė 150 autobusų įsigyti veiklos nuomos būdu.

Tuomet tarybai nurodyta, kad autobusų nuoma aštuoneriems metams be teisės juos įsigyti kainuotų 55 mln. eurų. Kilus diskusijoms dėl skaidrumo, pernai lapkričio 16-ąją valdyba nutarė pakeisti sprendimą bei autobusus įsigyti jau išperkamosios nuomos būdu, o suma sumažėjo iki 40,5 mln. eurų.

Šiems planams balandį pritarė savivaldybės taryba.

Įmonės vadovybės atsakomybę tarybos nariai siūlė įvertinti ir dėl dviejų savivaldybės skelbtų ir bendrovei nesėkmingų viešųjų pirkimų konkursų, apimančių maždaug 17 proc. viešojo transporto maršrutų - juos laimėjo privačios Lietuvos ir Latvijos bendrovės.

Sutartims yra pritarusi sostinės taryba.

Dėl įtampos prieš daugiau nei mėnesį atsistatydino buvusi VVT stebėtojų taryba, sudaryta iš sostinės savivaldybės politikų, buvo suformuota nauja.