Atidarymo ceremonijoje Baltijske dalyvavo netgi Kaliningrado srities gubernatorius Vladimiras Jegorovas ir beveik 90 Kaliningrado ir Baltijsko valdžios, tarnybų ir uosto pareigūnų.

Nors ir kviesti, Lietuvai neatstovavo nė vienas politinio rango pareigūnas. Neoficialiuose pokalbiuose kaliningradiečiai teigė, kad Lietuvos politikai yra įsižeidę, jog šį savaitgalį į Kaliningrado 750 metų minėjimo iškilmes nepakviestas mūsų šalies Prezidentas Valdas Adamkus.

Nepaisant politinio atšalimo tarp Lietuvos ir Rusijos, naujai linijai prognozuojamos neblogos perspektyvos. Tačiau kad linija taptų patraukli, reikia laiko. Kol kas tris reisus iš Klaipėdos į Baltijską atlikęs keltas plaukė beveik tuščias.

„Lisco Baltic Service“ keltas „Lisco Patria“, kursuojantis linija Klaipėda-Karlshamnas, į Baltijską plaukia kartą per savaitę. Iš Klaipėdos jis išplaukia šeštadienį 13 val., į Baltijską atplaukia 20 val., atgal išplaukia šeštadienį 23 val., o Klaipėdoje būna sekmadienį 10 val. Tą pačią dieną jis išplaukia ir į Karlshamną, kur švartuojasi pirmadienį 8.30 val.

„Lisco Baltic Service“ atstovai mano, kad dėl nedidelės kainos (kelionė iš Klaipėdos į Baltijską ir atgal vienam asmeniui su kajute ir pusryčiais kainuoja 155 litus) plaukiojimas taps romantišku šeštadienio praleidimu jūroje. Jau atsiranda klientų, kurie tarp Klaipėdos ir Baltijsko plaukiojančiame kelte švenčia mergvakarius ar bernvakarius.

Linijos patrauklumas dar padidės, kai sutvarkius formalumus bus atidaryta „Duty free“ tipo parduotuvė.

Baltijske naujai pastatyto keltų terminalo teritorijoje taip pat veikia kainų be muitų parduotuvė.

Tikimasi, kad šia Karlshamno-Klaipėdos ir Baltijsko linija mielai naudosis švedai, norintys patekti į Kaliningrado sritį, ir rusai, vykstantys į Švediją.

Baltijskas užsienio piliečiams yra ypatingo režimo zona. Čia įvažiuoti galima tik gavus Rusijos federalinės saugumo tarnybos leidimą. Tačiau linijos atidarymo ceremonijoje dalyvavę Rusijos Baltijos karinio jūrų laivyno atstovai teigė, kad su keltu atplaukus į Baltijską be jokių trukdžių galima važiuoti į Kaliningradą. Leidimai reikalingi tik sausuma įvažiuojant į Baltijską.