„Pažiūrėkite, kiek kainuoja keltu persikelti automobilį, atrodo, 16 eurų, dar 50 eurų (mokestis – DELFI). Tai – protu nesuvokiama“, - piktinosi Neringos gyventojas Artūras, pakalbintas LRT televizijos laidos „Panorama“ žurnalistės.

Neringos meras sako, kad kalbos apie mokesčio didinimą yra tik bandymas sukelti diskusijas, bet esą dabartinis 10 eurų mokestis yra per mažas, nes beveik tiek pat reikėtų pakloti automobilį palikus Vilniuje.

„Nors ten (Vilniuje - DELFI) negauni nei pajūrio švaraus, nei nemokamų tualetų, nei kažko panašaus, už viską reikia mokėti papildomai, tad jeigu palieki automobilį Vilniuje dviem paroms, sąskaita būna daugiau kaip 30 eurų“, - skaičiavo Neringos meras socialdemokratas Darius Jasaitis.

Neringos meras sako, kad padidinus įvažiavimo mokestį pavyktų sumažinti automobilių srautus, kurių vasarą sulaukiama iki 3 tūkst.

Darius Jasaitis
Foto: Neringos sav. nuotr.

„Neringa visą laiką buvo brangesniųjų kurortas ir dabar daug kam tų turtingų žmonių pradeda nebepatikti, kaip sakyti, tie žmonės, kurie miega automobiliuose susimetę keturiese po 2,5 euro atvyksta čia. Paskui mes už tą 2,5 euro gautų pajamų turime surinkti šiukšles, išvežti tualetus, sutvarkyti aplink juos ir panašiai“, - kalbėjo meras.

Kiti politikai sako, kad šiemet Neringa sulaukė mažiau turistų, tad padidinus įvažiavimo mokestį jų dar sumažėtų, tad tokiam sprendimui pagrindo nėra.

„Turistų, galbūt ir turtingų, būtų daugiau, tačiau jie neužpildytų visų butų, kuriuos nuomoja neringiškiai“, - sakė Neringos savivaldybės tarybos narys Andrius Bagdonas.

Pasak jo, automobilių srautai į Neringą bei jų parkavimas – svarbus klausimas.

„Tačiau mokesčių didinimas – ne išeitis. Atėjo laikas savivaldybei kalbėtis ir su verslininkais, privatizavusiais dalį automobilių stovėjimo aikštelių, bei bendradarbiaujant įrengti modernias aikšteles ir tokiu būdu padidinti automobilių parkavimo vietų skaičių. Kitas svarbus klausimas – patogus susisiekimas gyvenvietėse bei viešasis transportas. Jei jau norima spręsti automobilių srautų klausimą, kodėl iki šiol Neringos gyvenvietėse neturime viešojo transporto paslaugų ar patogaus susisiekimo dviračiais?", - komentare DELFI teigė A. Bagdonas.

Šaltuoju metų laiku įvažiavimo į Kuršių neriją kaina išliktų nuosavu automobiliu išliktų tokia pat – 5 eurai.