„Baigėsi produktai, laukiame, kada bus pinigai. Laivininkystė informavo, kad pinigų nėra. Sekmadienį liksim be duonos. (...) Jei pinigų nėra, remontai nebevyksta. Kiek buvo sumokėta, tiek iš pradžių elektronikos darbų ir įvyko, o toliau tyla, nes apmokėjimo nėra ir darbai sustojo“, - BNS pasakojo „Vorutos“ kapitonas Saulius Mačiukas.

Vėliau jis patikslino, kad LJL vadovybė laivą informavo, jog penktadienį bus pervesta 300 eurų, už kuriuos bus nupirkta maisto ir vandens atsargų. Kapitono teigimu, įmonė žadėjo, jog didesnė pinigų suma bus pervesta kitą savaitę.

Anot jo, su Dakaro uoste esančios „Raguvos“ įgula jam nepavyko susisiekti, tačiau spėjama, kad jo padėtis yra labai bloga.

„ Ten išvis turėtų būti tragiška padėtis. (...) Neįsivaizduoju, kas yra Dakare, ten reketuojamas laivas, ten visko gali būti. Jei ne krovinys pas juos, tai jau seniai laivas gal būtų užgrobtas, tokia praktika pasitaiko labai dažnai. (...) Labiau nei įsitikinęs, kad ten taip gal ir atsitiks, jei neišspręs jų išplaukimo klausimo. Su mumis dar gali palaukti, bet ten bankas (SEB bankas - BNS) rizikuoja prarasti laivą“, - BNS sakė S.Mačiukas.

Jo teigimu, per dieną uoste įstrigęs laivas įmonei kainuoja apie 3 tūkst. eurų, skaičiuojant maisto, vandens, kuro atsargas, atlyginimus ir uosto rinkliavas.

JAV Filadelfijos uoste esančio LJL laivo „Venta“ kapitonas Olegas Semionovas BNS informavo, kad ketvirtadienį baigta iškrauti dalis laivo krovinio, tačiau išplaukti į Kanadą laivas negali, nes yra areštuotas.

Su kitų „Raguvos“ bei Italijos Taranto uoste esančio laivo „Romuva“ įgulos nariais BNS penktadienį susisiekti nepavyko.

Vyriausybė šią savaitę nutarė gelbėti žlungančią LJL, suteikiant jai dar 3 mln. eurų paskolą, o pinigai būtų panaudoti gelbėti įstrigusius laivus. Skelbiama, kad pinigai įmonę pasieks kitą savaitę.

Ministerija neigia, kad LJL laivų padėtis blogėja 

Bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) laivo kapitonui pareiškus, kad kelis mėnesius užsienio uostuose įstrigusių LJL laivų padėtis nuolat blogėja, Susisiekimo ministerija tikina, kad situacija juose yra normali.

Ministro patarėjas Ričardas Slapšys BNS pranešė, kad visiems 4 laivams pervesta pinigų, maisto bei vandens atsargų įguloms netrūksta.

„Esam kiek nustebę dėl (laivo „Voruta“ - BNS) kapitono pasisakymo dėl maisto trūkumo, nes vakar (ketvirtadienį - BNS) „Vorutos“ kapitonui tiesiogiai buvo pervesta 2 tūkst. eurų, kad būtų nupirkta maisto. Šiandien „Romuvai“, taip pat kapitonui, pervesta 300 eurų, kad nusipirktų duonos, o kitų maisto produktų laivas turi“, - BNS sakė R.Slapšys.

Pasak jo, kiti du laivai - JAV esanti „Venta“ ir Senegale įstrigusi „Raguva“- maisto ir vandens atsargų turi pakankamai.

Teismas nutraukia bankroto bylą

Tuo tarpu Klaipėdos apygardos teismas penktadienį pranešė, kad priėmė ieškovės Lietuvos Respublikos, atstovaujamos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, atsisakymą nuo pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“ ir bylą nutraukė.

Liepos 24 dieną teismas priėmė nagrinėti Susisiekimo ministerijos pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“, atsakovei nustatė terminą atsiliepimui ir rašytiniams įrodymams pateikti. Vakar ieškovė teismui pateikė rašytinį pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsisakymą, o atsakovė – patvirtinimą, jog tokiam atsisakymui neprieštarauja, bei prašymą išnagrinėti bylą skubos tvarka ir nustatyti, kad nutartis dėl civilinės bylos nutraukimo vykdytina skubiai.

Nutraukdamas bankroto bylą, teismas nutartyje pažymėjo, kad civilinį procesą reglamentuojantis įstatymas suteikia teisę ieškovui bet kurioje proceso stadijoje atsisakyti ieškinio, o Įmonių bankroto įstatymas numato, kad pareiškimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. Kadangi šiuo atveju bankroto byla AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“ neiškelta, ieškovė turi teisę atsisakyti ieškinio. Teismas pažymėjo, kad bylos medžiagoje nėra duomenų apie tai, kad atsisakymas nuo pareiškimo prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui.

Atsižvelgus į AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“ nurodytas aplinkybes apie Lietuvos Respublikos Vyriausybės rengiamą atsakovės paramos įmonei planą, nurodyta šią Klaipėdos apygardos teismo nutartį vykdyti skubiai.

Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

SEB bankas LJL paskolą atidėjo 9 mėnesiams

SEB bankas devyniems mėnesiams atidėjo finansinių problemų turinčios bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) skolos grąžinimo terminą.

Šis penktadienis buvo paskutinė diena, kai įmonė bankui turėjo grąžinti beveik 15 mln. eurų. Kiek anksčiau teismas nutraukė šios bendrovės bankroto bylą.

Pasak Klaipėdos apygardos teismo atstovės, buvo priimtas Susisiekimo ministerijos kreipimasis atsiimti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Gintarė Daugėlaitė teigia, kad ministerija turi teisę tai padaryti.

Vyriausybė nutarė gelbėti žlungančią įmonę, suteikiant jai dar 3 mln. eurų paskolą užsienio uostuose įstrigusiems laivams išlaisvinti.