„Manyčiau, kada dabar nusistovėjo toks vidurkis – apie 60 dolerių pagal „Brent“ naftos rūšį – ir jeigu rinkoje išsilaikytų tos kainos – tokios, kokios dabar yra, tai būtų iš tikrųjų labai sveikintinas ir malonus dalykas, nes tie staigūs pokyčiai nėra naudingi niekam – nei mums, nei vartotojams“, - laidoje „Patogumo kaina“ kalbėjo V. Šukys.

Jis taip pat tikino, kad šįkart buvo paneigta vyraujanti nuomonė, jog degalinės, naftos kainoms atpigus, degalų neskuba piginti, tačiau naftos kainoms pakilus, iškart degalus brangina. V. Šukio teigimu, degalų kainos kilo neproporcingai naftos kilimo kainoms:

„Paskutiniu metu kainos degalinėse po visų šių naftos pokyčių nebuvo pasivijusios tos atitinkamos maržos, kuri turėtų būti. Tai vyko lėčiau. Taip galbūt paneigčiau tuos mitus, kada vartotojai sakydavo, kad nukritus naftos kainoms, degalinės nemeta kainų, bet palieka tas pačias, motyvuodami visokiais būtais ir nebūtais dalykais, ir kada naftos kaina kyla, jie iškart pakelia kainas. Šiuo atveju ta teorija nepasitvirtino. (...) Dabar galutinė rinka degalinėse susistato pardavimą į vietas atitinkamai pagal naftos pabrangusias kainas, kas yra normalus dalykas“, - kalbėjo jis.

Pasak V. Šukio, gali atsitikti ir taip, kad naftos kaina stabilizuosis, bet degalai dar kurį laiką brangs.

Visą laidos „Patogumo kaina“ įrašą klausykite čia.