Neskuba įgyvendinti sprendimų

Pernai prieš Vėlines Šiaulių miesto savivaldybės taryba patvirtino vietinės rinkliavos už automobilių statymą nustatytose vietose nuostatus. Juose numatyta, kad nuo 2014 metų sausio imama rinkliava už automobilių statymą centro daugiabučių kiemuose.

„Iki šios dienos apmokestinta zona nėra išplėsta, rinkliava renkama senose vietose, tačiau pagal naują tvarką – nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis. Naujos automobilių stovėjimo vietos, kurios gali būti ir daugiabučių namų kiemuose, kol kas dar neapmokestintos ir jose nevykdoma kontrolė, nes užtruko mokėjimo automatų pamatų vietų ir ženklų derinimas“, – Etaplius.lt patvirtino Artūras Satkūnas, UAB „Stova“ pardavimų skyriaus vadovas.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija apie neparuoštus namų darbus kalba nenoriai. „Šiuo metu derinama schema, kai ji bus suderinta, tada bus galima ką nors papasakoti“, – išbėrė Linas Grikšas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas.

Pasak jo, Tarybos sprendimo įgyvendinimas užtruko dėl techninių kliūčių. „Su rangovais tariamasi dėl ženklų, jų vietos“, – kokia schema derinama, Etaplius.lt aiškino L. Grikšas.

Dar turės pastatyti mokėjimo automatus

„Savivaldybės atstovai minėjo, kad mūsų įmonė derina „schemas“, tiksliau pasakius, tai yra projektai. Mes turėjome suderinti du projektus: mokėjimo automatų pamatų vietų ir jų įrengimo, bei naujų statomų ir naikinamų ženklų projektus. Kadangi mokėjimo automatams yra reikalingi pamatai, buvo reikalinga paruošti projektą, suderinti su Savivaldybe, elektros, vandentiekio, šilumos ir ryšio tinklų atstovais, kad pamatai nepatenka į apsaugines zonas ir galima juos ten rengti, taip gauti sutikimus iš Nacionalinės žemės tarnybos ir kultūros paveldo departamento, kad jie neprieštarauja“, – vardijo A. Satkūnas.

Paskutiniai iš šių leidimų gauti praėjusią savaitę, todėl, pasak A. Satkūno, belieka gauti statybos darbų leidimą iš Savivaldybės ir bus galima pradėti pamatų įrengimą ir mokėjimo automatų statybas.

„Taip pat naujiems ženklams įrengti ir seniems panaikinti reikėjo suderinti projektą su Savivaldybe ir policija, kad įrengiami ženklai atitiktų visus KET keliamus reikalavimus“, – teigė UAB „Stova“ atstovas. Anot jo, ženklai bus pastatyti artimiausiu metu, nes praėjusią savaitę Savivaldybė ir policija patvirtino minėtą projektą.

Kontrolė bus pradėta vykdyti kai tik bus pastatyti ženklai ir įrengti mokėjimo automatai.

Išdavė du leidimus

Tarybos patvirtintuose nuostatuose numatyta, kad daugiabučio namo gyventojai ar asmenys, name valdantys negyvenamąsias patalpas, du savo automobilius gali statyti nemokamai. Vieno buto ar negyvenamosios patalpos savininkui ar valdytojui išduodami du gyventojo bilietai.

„Prašymų buvome gavę, bet jų tikrai kol kas nebuvo daug – iki 10. Iki šios dienos jau yra išduoti du leidimai“, – skaičiavo A. Satkūnas.

Gyventojai, kurių namas patenka į apmokestintą zoną, registruojasi internete. Prisijungęs prie savo paskyros, jis turi patalpinti dokumentus, reikalingus leidimui gauti bei įvesti automobilio valstybinį numerį. Leidimais besirūpinanti bendrovė, gavusi informaciją patikrina, ar vartotojas atitinka reikalavimus ir suteikia gyventojo leidimą.