„Šiuo metu vyksta pareiškimo tikslinimo procedūra, ikiteisminis tyrimas dar nėra pradėtas. Na, ir po to, kai bus patikslintos visos aplinkybės, spręsim dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“, - LNK televizijos žinioms sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas Giedrius Danėlius.

Savininko įtarimų laivo „Global 1“ jūrininkai sulaukė po to, kai Italijos Barletos uoste prieš pusantros savaitės sustabdė krovos darbus, kol bus atsiskaityta su jūrininkais.

Skola jūrininkams siekia 140 tūkst. litų.

Įgula teigia, kad apie laivo savininkų pareiškimą prokuratūrai žino ir tikina, kad su savininkais sutarė, jog šie dalį atlyginimų sumokės dabar, o likusią sumą - krante. Jūrininkams pažadėta pareiškimą iš prokuratūros atsiimti.

„Jie sakė, kad mes sutikome su sąlygomis, kurias jie pasiūlė ir sakė, kad atsiims pareiškimą“, - teigė kapitono padėjėjas Dmitrijus Duchinas.

Tačiau įstatymai tokios galimybės nenumato.

„Tokios galimybės baudžiamasis procesas nenumato, bet, kita vertus, prokuroras ir priimantis sprendimą pareigūnas yra laisvas vertinti aplinkybes, jeigu jos pasikeičia, tai šiuo atveju, jeigu jos pasikeičia ir įvyko derybos dėl apmokėjimo, tai gal rodo tas aplinkybes visai kitoje šviesoje, kad tos aplinkybės nepasitvirtino, kad nebuvo jokios tyčios pasisavinti laivą“, - sakė G.Danėlius.

Jūrininkų teisių gynėjai laivo savininkų pareiškimą prokuratūrai vadina apgaule ir spaudimu jūrininkams, drįsusiems kovoti už savo teises.

„Jokių užgrobimų, ar kaip jie ten sako, maištas ar buntas ar dar kažkaip, šito nėra. paprasčiausiai keliamas reikalavimas ir priimta akcija, kuri pasaulyje labai dažnai jūrininkų naudojama, jeigu atlyginimai nesumokami. Jeigu laivas yra tuščias, be krovinio, tai išsireikalauti irgi yra subku“, – sakė Lietuvos jūrininkų sąjungos vadovas Petras Bekėža.