Kelionių organizatorius „Tez Tour“ informuoja, kad penktadienį į Lietuvą iš Egipto kurorto Hurgados ir Tenerifės turėjo grįžti grupė turistų, tačiau dėl neveikiančių oro uostų jų grįžimas atidedamas, kol kas dar nežinomam laikui.

„Apgailestaujame, kad mūsų klientai ir partneriai gali patirti nepatogumų, tačiau kai kalbama apie žmonių saugumą dvejoti negalima. „Tez Tour“ darbuotojai nuolat palaiko ryšį su oro uosto administracija, meteorologais, stebi ir vertina situaciją. Gavę žinių, kad oro uostai savo veiklą atnaujina, kaip įmanoma greičiau ir mes pradėsime vykdyti suplanuotus skrydžius“, – bendrovės pranešime cituotas „Tez Tour“ Lietuvoje direktorius Aleksandras Sukovas.

Iš Tenerifės negrįžo bei į ją neišskrido ir atostogautojai, nusipirkę kelialapius iš bendrovės „Novaturas“.

„Kol kas yra atšauktas vienas skrydis į Tenerifę. Ieškome būdų, kaip parskraidinti Tenerifėje esančius žmones. Laukiame žinių, šiandien po 16 val. turėtų būti daugiau aiškumo apie galimybes darant lanką skristi pro Tunisą. Kai tik turėsime daugiau informacijos, pranešime“, – DELFI sakė „Novaturo“ rinkodaros direktorius Tomas Mikalonis.

Taip pat keliones organizuojanti bendrovė „Star1“ penktadienį į šiltus kraštus keleivių neskraidino, tačiau su nerimu laukia šeštadienio, kai iš Egipto ir Turkijos turi grįžti lėktuvai su pailsėjusiais lietuviais. Tie patys lėktuvai iš Vilniaus šeštadienį turi skraidinti keleivius į šias šalis.

Šeštadienį atostogautojus į Turkiją yra numačiusi skraidinti ir „Tez Tour“.

Dėl susiklosčiusių nepalankių oro sąlygų šiandien planuotų atostogų į Hurgadą ir Tenerifę neišskridę Lietuvos poilsiautojai atgaus už kelionę sumokėtus pinigus arba galės atidėti kelionės datą vėlesniam laikui. Į Egiptą buvo planuojama išskraidinti 148, o į Tenerifės salą – 110 keleivių, tačiau dėl force majeure skrydžiai atšaukti, skelbia "Tez Tour".

Visus turistus, besiruošiančius atostogauti Turkijoje, bendrovė ragina artimiausiu metu įdėmiai sekti pateikiamą informaciją žiniasklaidoje ir bendrovės internetinėje svetainėje, o iš savo partnerių – kelionių agentūrų, tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo kuo išsamiau ir operatyviau informuojant keliautojus apie esamą situaciją.

„Šiuo metu sudėtinga prognozuoti, ko galime tikėtis artimiausiomis valandomis, todėl lieka tik laukti, kokį sprendimą priims atsakingos institucijos, koordinuojančios mūsų šalies oro uostų darbą. Mes esame pasirengę vykdyti suplanuotus skrydžius iš karto, kai tai bus leista daryti“, - sakė A. Sukovas.