„Pirkėjui tereikia atvykti į saloną ir atiduoti automobilį mūsų darbuotojams, kurie padės išsirinkti kitą, labiau jo poreikius ir galimybes atitinkančią transporto priemonę“, – aiškino „Automodus“ direktorius Gintas Bliuvas. Naujoji paslauga yra skirta ir fiziniams, ir juridiniams asmenims.

Naujoji paslauga leidžia kur kas paprasčiau įsigyti automobilį. Keičiant pigesnę transporto priemonę į brangesnę, naujojo automobilio kaina tiesiog sumažinama ta suma, kurios yra vertas ankstesnis pirkėjo automobilis. Tai ypač paranku įsigyjant automobilį išperkamosios arba veiklos nuomos būdu – senojo automobilio vertė gali būti užskaityta kaip pradinė įmoka ar jos dalis. Tuo atveju, jei pirkėjas pageidauja pasikeisti brangesnį automobilį į pigesnį, „Automodus“ išmoka jam kainų skirtumą.

Skirtingai nuo panašias paslaugas teikiančių kitų rinkos dalyvių, „Automodus“ priima bet kokį pirkėjo atgabentą automobilį. „Netaikome jokių apribojimų nei automobilio amžiui, nei modeliui“, – pabrėžė G.Bliuvas.

Vertindamas naujosios paslaugos perspektyvas, „Automodus“ vadovas atkreipė dėmesį į automobilių rinkos tendencijas. Pasak jo, Lietuvoje sparčiai auga senų automobilių keitimo naujesniais paklausa, mat net 92,6 proc. šalyje registruotų automobilių yra pagaminti daugiau nei prieš 11 metų. Iš viso Lietuvos keliais rieda daugiau kaip 1,2 mln lengvųjų automobilių, t.y. jau maždaug kas trečiam Lietuvos gyventojui tenka vienas lengvasis automobilis. „Toks didelis skaičius rodo, kad žmonių, kurie perka pirmąjį automobilį, yra palyginti mažai. Dauguma tiesiog keičia savo transporto priemonę“, – aiškino G.Bliuvas.

Jis pridūrė, kad keisti automobilius žmones skatina ir besikeičiantys jų poreikiai. Pasak jo, akivaizdų naujosios paslaugos aktualumą parodė ir metų pradžioje „Automodus“ organizuota akcija, kurios metu turimą automobilį klientas galėjo pakeisti į naują „Rover 75“. „Per du akcijos mėnesius taip buvo nupirkta per 30 naujųjų „Rover 75“, – teigė G. Bliuvas.

Pirkėjų ketinimą naudotis naująja paslauga patvirtino ir „Automodus“ atlikta apklausa. Net 35 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad jų apsisprendimą įsigyti kitą automobilį nulemtų galimybė palikti turimą automobilį užskaitai už įsigyjamą. Be to, net trečdalis apklaustųjų teigė, kad savo turimo automobilo, jeigu jis taptų nebereikalingas, patys asmeniškai nepardavinėtų, o patikėtų tai atlikti automobilių prekybos specialistams.