"Nes išsprendus vienos šakos problemas, bendra situacija neišsisprendžia. Mes manome, kad reikia atrasti bendras formules visai Lietuvai, o ne vienos kurios nors šakos: leidybos, spaudos, platinimo ar kultūros leidinių. Reikia bendrą situaciją derinti. Mes kaip tik ieškome, kaip pagerinti visiems, o ne kuriam nors vienam", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė kultūros ministras.

Jis pripažįsta, kad silpniausi yra kultūros ir regioninės spaudos leidiniai ir kad jų netekti būtų labai didelis nuostolis.

"Juos paremti iš tiesų yra nelabai sunku, bet tai neatitolina stipresnių sričių problemų", - aiškino ministras.

Jis teigė, kad šiuo metu derinamos ministerijų pozicijos ir svarstoma, kaip gali būti perskirstomi šiuo metu veikiantys fondai.

Vyriausybė keldama mokesčius numatė, kad atsisakius pridėtinės vertės mokesčių (PVM) lengvatų speciali parama turėtų būti skirta kultūros, regionų ir vietos spaudai per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą.

Valstybė šiuo metu per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą remia kultūros, meno, šviečiamojo pobūdžio leidinių, regionų žiniasklaidos, radijo ir televizijos, internetinės žiniasklaidos, vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo projektus.

2008 metais Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas 5,8 mln litų paskirstė 184-iems projektams. Iš viso paramos prašyta 260-čiai projektų.

Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad valstybė remia ir nacionalinių, regionų ir vietos laikraščių pristatymo (surinkimo, paskirstymo ir pristatymo) prenumeratoriams paslaugų teikimą. Pagal įstatymą, laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams gali būti kompensuojama iki 30 proc. patirtų išlaidų.

Nuo sausio spaudai taikomas 19 proc. PVM tarifas, o ne lengvatinis 5 proc. tarifas, kaip iki tol.