„Laikraščiuose, televizijoje nuolat girdime apie naktį padarytus nusikaltimus.

Norėdami jų išvengti, turėtume pasistengti bent pėsčiomis vėlyvą vakarą vaikščioti kuo rečiau. Deja, tai padaryti sudėtinga, ypač dėl to, jog autobusai bei troleibusai Kaune važiuoja tik iki 23 valandos, o savaitgaliais – dar trumpiau“, – aiškino peticijos iniciatorius VDU SA valdybos narys T.Šinkūnas.

Dabar studentai turi vos kelias galimybes, kaip vakare grįžti į namus ar bendrabutį.

„Galima eiti pėsčiomis. Deja, tai ne itin saugu ir patogu. Taip pat galima važiuoti taksi, tačiau tai – brangu, ypač jaunimui. Tai varžo jaunus žmones, kurie nori savaitgaliais dalyvauti kultūriniuose renginiuose, tačiau negali sau to leisti, nes neturi pinigų grįžti namo“, – svarstė T.Šinkūnas.

Apie studentų peticiją pranešta ir Kauno miesto merui Andriui Kupčinskui. Jaunimas atkreipė dėmesį, kad meras nuolat kalba, jog Kaunas yra akademiškiausias miestas Lietuvoje.

„Todėl svarbu, kad jaunimas galėtų ne tik dieną, bet ir naktį dalyvauti kultūriniame gyvenime“, – pažymėjo T.Šinkūnas.

Peticiją pasirašė daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių. Ją galima rasti adresu http://www.peticijos.lt/visos/719/.

Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras teigė, kad dar prieš studentų kreipimąsi, Keleivinio transporto komisija prailgino troleibusų maršrutų laiką iki 23 valandos.

„Prieš tai dauguma troleibusų kursuodavo iki 22 valandos. Troleibusų eismas gana intensyvus dieną, todėl papildomi reisai savaitgalių vakarais atsirado truputį sumažinus jų intensyvumą dieną. Abejoju, ar pavyks troleibusų tvarkaraštį pratęsti iki 24 valandos“, – svarstė P.Keras.

Anot jo, sudėtinga pratęsti ir autobusų vairuotojų darbą. „Tokių galimybių nematau. Be to, tuomet reikėtų skirti didesnes dotacijas „Kauno autobusams“, o biudžetas yra patvirtintas“, – studentų viltis sužlugdė P.Keras.

Vilniuje buvo atliktas eksperimentas, kai du mėnesius penktadieniais bei šeštadieniais nustatytu laiku į miegamuosius rajonus naktimis važinėjo viešasis transportas. Juo daugiausia naudojosi jaunimas.