Prieš šešerius metus už tą pačią sumą Britanijoje traukiniais buvo galima nuvažiuoti dvigubai daugiau nei dabar – 55 mylias. Ledinyje apie geležinkelių transportą Europoje „Thomas Cook European Rail Timetable“ rašoma, jog už 100 mylių kelionę traukiniu Jungtinėje Karalystėje tenka vidutiniškai pakloti beveik 40 svarų. Tuo tarpu Latvijoje, kur kelionės traukiniais yra pigiausios Europoje, nuvažiuoti tą patį atstumą kainuos vos 2,61, Estijoje – 4,01, Slovakijoje – 4,85 svaro – skelbiama leidinyje.

Čia rašoma, kad bilietai traukiniams gerokai pigiau kainuoja net ir turtingiausiose ES šalyse. Po Britanijos brangiausios geležinkelių kelionės yra Vokietijoje bei Airijoje – čia su tais pačiais 10 svarų galima įveikti 38 mylias - 11 mylių daugiau nei Britanijoje.

Šie duomenys pasirodė gruodžio mėnesį, netrukus po to, kai buvo pranešta, jog įvairiose Britanijos vietose susisiekimas geležinkeliu brangs net 15 procentų. Pervežimus geležinkeliu vykdančios bendrovės dažnai kaltinamos neadekvačia kainų ir paslaugų kokybės politika – traukiniai dažnai vėluoja, o vagonai itin perpildyti.