„Po avarijos „Mažeikių naftoje“ sutrikus dujų tiekimui, iškart pradėjome derybas su užsienio tiekėjais, dėjome pastangas, kad prekybos dujomis procesas mūsų degalinėse nenutrūktų. Manau, kad tai vienas greičiausiai atliktų sandorių bendrovės istorijoje, kainavęs ne vieną bemiegę naktį mūsų darbuotojams,“ – teigia „Lukoil Baltija” mažmeninės prekybos direktorius Romas Turlinskas.

Pasak jo, šiuo metu bendrovė „Lukoil Baltija” užsitikrino nenutrūkstamą dujų tiekimą mažiausiai keletui savaičių į priekį.

Šiuo metu bendrovei „Lukoil Baltija” priklauso didžiausias mažmeninės prekybos naftos produktais tinklas Lietuvoje – iš viso 114 degalinių, kuriose per mėnesį 1,5 mln. kartų apsilanko apie 250 tūkstančių žmonių. Bendrovė LUKOIL valdo 5400 degalinių 17-oje pasaulio valstybių Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje.

„Statoil“ padidino importą

Degalinių tinklas „Statoil“ padidino perkamų suskystintų dujų apimtis iš dujas importuojančių tiekėjų, siekdamas užtikrinti pakankamą pasiūlą savo degalinėse.

Jau šiandien beveik visose „Statoil“ degalinėse galima įsigyti reikiamą šio kuro kiekį. Suskystintas dujas „Statoil“ tinklui Lietuvoje tiekėjai importuoja iš Rusijos per Latviją ir iš Baltarusijos, teigiama bendrovės pranešime spaudai.

Suskystintos dujos šiuo metu gabenamos per Latviją ir Baltarusiją, taip pat ieškoma kitų šio kuro tiekimo kanalų. Dujų tiekėjai „Statoil“ užsakymu beveik trigubai padidino šio kuro importo apimtis.

Pasak „Lietuva Statoil“ Pardavimų ir tiekimo departamento direktorius Skirmantas Mačiukas, dabar įsigyjamų dujų kaina yra didesnė, nes Rusijos dujų gamintojai, naudodamiesi išaugusia dujų paklausa Lietuvoje, pabrangino eksportuojamas dujas.

„Be to, didmeninė dujų kaina pakilo ir dėl artėjančio šildymo sezono. Tai atsiliepia ir galutiniam vartotojui, nes kaina degalinėse jau yra paaugusi apie 17 procentų. Vis dėlto, dujos žymiai brangti jau neturėtų, nes dabartinė jų kaina yra arti kritinės ribos, kada šio kuro vairuotojams pirkti neapsimokės,“ – sako S. Mačiukas.