Portalo „CoinDesk“ duomenimis, trečiadienį bitkoino kaina buvo smukusi iki 43,85 tūkst. JAV dolerių, tačiau vėliau atsitiesė ir ketvirtadienį perkopė 44 tūkst. JAV dolerių kartelę.

Bitkoino kaina tebeviršija paskutinį 33 tūkst. JAV dolerių minimumą, kurį buvo pasiekusi sausį, ir yra didesnė už 41 tūkst. JAV dolerių ribą, kurią pasiekė praėjusios savaitės pabaigoje. Tačiau kainai dar labai toli iki rekordinio 68,99 tūkst. JAV dolerių lygio, kurį ji buvo pasiekusi pernai lapkritį.

Analitikai ir rinkos dalyviai neturi vieningos nuomonės, kokia bus bitkoino ateitis.

Pavyzdžiui, investicinio banko „Stifel“ ekspertai prognozuoja, kad bitkoinas atpigs iki 10 tūkst. JAV dolerių, o rinkos „buliai“ mano, kad kriptovaliutos kaina pakils iki 50 tūkst. JAV dolerių ir tai taps eiliniu laimėjimu jos kelyje link 100 tūkst. JAV dolerių.

Visgi „JPMorgan Chase“ analitikai laikosi nuomonės, kad sąžininga bitkoino kaina sudaro 38 tūkst. JAV dolerių. Ekspertai šią kainą apskaičiavo atlikę techninio pobūdžio analizę, kuri pagrįsta bitkoino ir aukso kainų kintamumo koeficientų santykiu.

„2022-ieji kriptoturtui greičiausiai bus sudėtingesni ir sunkesni. Manome, kad didžiausių sunkumų bitkoinui kils dėl kintamumo, dėl nuosmukio ir kilimo laikotarpių, kurie trukdys jo tolesnei institucionalizacijai“, – rašoma „JPMorgan“ ataskaitoje.