„Evergrande“, paskendusi 300 mlrd. JAV dolerių dydžio įsipareigojimuose, susidūrė su sunkumais atlikdama mokėjimus obligacijų savininkams ir investuotojams, kai Pekinas sugriežtino išsipūtusio nekilnojamojo turto sektoriaus kontrolę

Visgi grupė, kuri šį mėnesį oficialiai neįvykdė didelio su obligacijomis susijusio įsipareigojimo, tvirtina, kad pajėgs užbaigti kelių dešimčių tūkstančių būstų perdavimą ir sumokėti kai kurias skolas.

„Nuo tada, kai prasidėjo įmonės nemalonumai, rugsėjo, spalio ir lapkričio laikotarpiu klientams perdavėme mažiau nei 10 tūkst. būstų“, – sekmadienio vakarą per bendrovės posėdį sakė valdybos pirmininkas.

„Šį mėnesį liko tik penkios dienos, todėl turime sutelkti visas pastangas, kad garantuotume, jog šį mėnesį bus perduota 39 tūkst. būstų.“

Minėtieji būstai susiję su 115 projektų.

Pastaraisiais mėnesiais bendrovė ne kartą teigė, kad užbaigs savo nebaigtus projektus ir perduos juos pirkėjams, desperatiškai siekdama padengti skolas, nepaisydama to, kad šį mėnesį nepajėgė sumokėti daugiau nei 1,2 mlrd. JAV dolerių.

Ankstesni sunkumai mokant tiekėjams ir rangovams paskatino būsto pirkėjų ir investuotojų protestus grupės Šendženo būstinėje rugsėjį.

Nuo tada įmonė mėgino išparduoti savo turtą ir mažinti kitų įmonių akcijų paketus, o bendrovės vadovas dalį skolų sumokėjo iš asmeninių lėtų.

Guangdongo provincijos, kurioje įsikūrusi pagrindinė įmonės būstinė, vyriausybė šiuo metu prižiūri „Evergrande“ skolų restruktūrizavimo procesą, tačiau Pekinas dar neatšaukė apribojimų, kurie paskatino būsto krizę.

Kinijos centrinis bankas, dėl įmonės bėdų apkaltinęs „prastą valdymą ir neapgalvotą plėtrą“, šeštadienį pažadėjo ginti būsto pirkėjų teises ir skatinti sveiką nekilnojamojo turto rinkos plėtrą.