„Akropolis Group“ teigimu, dvigubas obligacijų kotiravimas buvo pasirinktas dėl kelių priežasčių. „Dublin Euronext“ yra viena pagrindinių euroobligacijų rinkų, atveriančių didesnes galimybes užsienio investuotojams ir suteikianti galimybę būti labiau matomiems tarptautiniu mastu.

Papildomas euroobligacijų įtraukimas į „Nasdaq Vilniaus“ biržos sąrašą vietos investuotojams leis išplėsti bei diversifikuoti savo investicijų portfelį, o bendrai Lietuvos kapitalo rinkai pridės daugiau susidomėjimo bei aktyvumo.

„Akropolis Group“ obligacijos išplatintos su 3 proc. metiniu pajamingumu bei 99,428 proc. galutinio viešo siūlymo kaina. Metinė kasmet išmokamų palūkanų norma yra 2,875 procento. Obligacijoms suteikti BB+ „Fitch“ ir BB+ S&P reitingai.

Skelbta, kad obligacijų platinime dalyvavo daugiau kaip 50 investuotojų. 59 proc. obligacijų įsigijo Šiaurės ir Baltijos šalių investuotojai, 16 proc. – Jungtinės Karalystės, 15 proc. – Vokietijos. 58 proc. emisijos pirkėjų yra turto valdytojai, 31 proc. – bankai, 7 proc. – daugiašaliai investuotojai, 4 proc. – kiti investuotojai.

Emisijos metu gautos lėšos bus panaudotos refinansuoti esamas paskolas ir bendriems įmonės poreikiams, įskaitant grupės plėtrą.

„Akropolis Group“ teigimu, obligacijos taip pat bus įtrauktos į „Euronext Dublin“ reguliuojamos rinkos sąrašus.

Obligacijos bus išperkamos 2026 metų birželio 2 dieną.

„Akropolis Group“ priklauso verslininko Nerijaus Numos valdomai vienai didžiausių verslo grupių Lietuvoje „Vilniaus prekyba“.