ECB vadovė Christine Lagarde bitkoiną pavadino „itin spekuliaciniu aktyvu“. Anot jos, „kriminaliniai tyrimai“ atskleidė, jog kriptovaliuta naudojama pinigų plovimui, todėl būtina ją visuotinai reguliuoti, galbūt, G7 ar G20 lygiu.

Kalbėdama trečiadienį ji taip pat pabrėžė, kad kriptovaliutos atkreipia vis didesnį Finansinių priemonių kovai su pinigų plovimu grupės (Financial Action Task Force, FATF) dėmesį.

Anksčiau šią savaitę FCA dar kartą perspėjo investuotojus, kad visi bitkoino schemose dalyviai „turi būti pasirengę prarasti visus savo pinigus“.

FCA išreiškė susirūpinimą dėl nelegalių investavimo schemų, naudojant didelę grąžą žadančias kriptovaliutas, ir perspėjo, kad investuotojai negali tikėtis pagalbos iš JK reguliavimo institucijų dėl šioje rinkoje patirtų nuostolių.

Bitkoino kursas 2020-aisiais išaugo daugiau negu keturis kartus, o per nuo šių metų pradžios iki šios savaitės pradžios – dar 40 procentų. Nuo tada bitkoinas be aiškios priežasties nuvertėjo 17 procentų.

Šią savaitę Vokietijos prokurorai pranešė uždarę didžiausią pasaulyje „tamsiojo interneto“ (darknet) prekyvietę, per kurią buvo prekiaujama narkotikais, pavogtų kreditinių kortelių duomenimis, kenkėjiškomis programomis, taip pat kriptovaliutomis.