FED vakar nepakeitė 0-0,25 proc. palūkanų normų intervalo ir kaip ir anksčiau žada supirkinėti vertybinių popierių už 120 mlrd. dolerių per mėnesį, kol nebus pasiekta pažanga įgyvendinant užimtumo ir kainų stabilumo kriterijus. Priešingai kai kurioms prognozėms, FED nepaskelbė, kad turto supirkimo programa bus labiau orientuota į ilgesnės trukmės vertybinius popierius. FED prognozės rodo, kad kaip ir anksčiau, palūkanų normų neketinama keisti bent iki 2023 m. pabaigos. JAV dolerio kursas euro atžvilgiu vakar smuktelėjo 40 proc., šįryt 18.15 val. Lietuvos laiku dar 0,24 proc. – iki 1,223 dolerio už eurą. JAV akcijų biržose vakar aiškios krypties neatsirado – „Dow Jones“ smuktelėjo 0,15 proc., „S&P 500“ pakilo 0,18 procento. Investuotojai viliasi, kad JAV įstatymų leidėjai netrukus patvirtins naują beveik 900 mlrd. dolerių biudžeto išlaidų paketą, nors ir neatmetama galimybė, kad dėl išliekančių nesutarimų balsavimas dėl jo gali nusikelti į savaitgalį.

JAV pramonės sektoriaus gruodžio mėn. PMI indekso preliminarus įvertis viršijo lūkesčius, o paslaugų sektoriaus rodiklis šiek tiek nuvylė. Abu PMI indeksai išliko gerokai virš 50 punktų ribos, skiriančios augimą nuo nuosmukio (pramonės 56,5, paslaugų 55,3 punkto).

Vakar paskelbti analogiški Vokietijos, Prancūzijos ir bendras euro zonos rodikliai buvo gerokai geresni, negu prognozuota. Tiesa, paslaugų sektorius euro zonoje vis dar išgyvena nuosmukį (bendras viso 19 šalių bloko rodiklis siekė 47,3 punkto, tikėtasi 42,0 punkto). Europos akcijų biržose vakar vėl augimu išsiskyrė Vokietijos DAX (+1,52 proc.), kitų indeksų pokyčiai nesiekė 1 procento.

Įpusėjus savaitei ūgtelėjo visi trys Baltijos šalių indeksai (OMXV +0,27 proc., OMXR +0,23 proc., OMXT +0,48 proc.), viso per tris biržas perleista akcijų už 1,4 mln. eurų. Tarp 20 tūkst. eurų prekybos apyvartą viršijusių bendrovių didesniais, negu 1 proc. kainos pokyčiais išsiskyrė „LHV Group“ (+2,46 proc.), „Grigeo“ (-1,18 proc.) ir „Novaturas“ (+2,86 procento).