JAV akcijų indeksai vakar smuktelėjo („S&P 500“ -0,28 proc., „Dow Jones“ -0,42 proc.) po to, kai Iranas pagrasino kariniu atsaku į generolo Q. Soleimani nužudymą. JAV paslaugų sektoriaus ISM indekso vertė viršijo prognozę, o kainų augimo tempas euro zonoje gruodį, remiantis preliminariais duomenimis, atitiko lūkesčius (ir vartotojų kainų indeksas, ir bazinė infliacija siekė 1,3 procento). Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu smuktelėjo 0,39 proc., iki 1,115 JAV dolerio už eurą.

Šįryt Azijos akcijų indeksai, pasirodžius žiniai, kad Iranas raketomis atakavo JAV karines bazes Irake, smuko žemyn (8.30 val. Lietuvos laiku Kinijos „Shanghai Composite“ -1,41 proc., Honkongo „Hang Seng“ -1,12 proc., Pietų Korėjos KOSPI -1,11 proc., Indijos „BSE 30“ -0,64 procento). Ateities sandoriai JAV akcijų indeksais irgi rodo kritimą („S&P 500“ -0,28 proc., „Dow Jones“ -0,59 proc.), o „Brent“ tipo naftos kaina pakilo 1,08 proc. (iki 69,01 JAV dolerio už barelį).

Ir akcijų indeksų nuosmukio, ir naftos brangimo tik pasirodžius žiniai apie ataką, būta didesnio, bet investuotojus kiek nuramino faktas, kad, aukų, panašu, pavyko išvengti, o Irano pareigūnai patikino nesiekiantys karo.

Aukso kaina kyla aštuntą prekybos sesiją iš eilės (+1,27 proc., iki 1594,39 JAV dolerio už Trojos unciją), JAV 10-ies m. vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas sumažėjo 4 baziniais punktais (iki 1,78 procento).

Baltijos šalių akcijų biržose investuotojai nemažina apsukų – kaip ir pirmadienį, vyko aktyvi prekyba, OMXB indeksas pakilo 0,46 proc. (didžiausias vienos dienos prieaugis per pastaruosius du mėnesius).

Per tris biržas perleista akcijų už 1,8 mln. eurų, „Novaturo“ (+2,28 proc.), Šiaulių banko (+1,58 proc.) ir „Tallink Grupp“ (+0,42 proc.) akcijomis sudaryta po daugiau, negu 100 sandorių. „Merko Ehitus“ (+1,04 proc.) paskelbė apie sudarytą sutartį dėl 9 mln. eurų vertės (neskaičiuojant PVM) duomenų centro statybos Estijoje.

Grigeo“ akcijų kaina nukrito 9,33 proc., o „Nasdaq Vilnius“ paskelbė, kad prekyba bendrovės akcijomis stabdoma dėl iš trečiųjų šalių viešai pasirodžiusios esminės informacijos. Akcijų kainos nuosmukį lėmė žinia, kad prokurorai pradėjo tyrimą dėl aplinkos taršos Klaipėdoje, už ką, Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, galimai yra atsakinga uostamiestyje veikianti bendrovė „Grigeo Klaipėda“. Šios institucijos išplatintame pranešime teigiama, kad „aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijonų eurų“.