Vis dėlto pirmoji vieta didžiausių pasaulio įmonių sąraše atiteko ne technologijų bendrovei, o Saudo Arabijos naftos pramonės milžinei „Saudi Aramco“, kuri akcijomis pradėjo prekiauti gruodį, o jos vertė pasiekė 1,88 trln. dolerių.

Po „Saudi Aramco“ seka technologijų JAV technologijų bendrovės: „Apple“, „Microsoft“, „Google“ patronuojančioji bendrovė „Alphabet“, „Amazon“ ir „Facebook“. Daugiau nei pusė vertingiausių listinguojamų bendrovių yra įsikūrusios Jungtinėse Valstijose.

Šveicarijos maisto pramonės milžinė, vertingiausia Europos bendrovė „Nestle“, užima tik 16 vietą.
„Nuo finansų krizės pradžios 2007 m. pabaigoje situacija pasaulio akcijų rinkose smarkiai pasikeitė“, – sakė EY valdybos pirmininkas Hubertas Barthas.

Prieš krizę 46 iš 100 vertingiausių listinguojamų bendrovių buvo įsikūrusios Europoje. Dabar tokių įmonių šimtuke yra perpus mažiau.

Pasak H. Bartho, Vokietija yra viena labiausiai pokyčių paveiktų valstybių. 2007 m. vertingiausių įmonių šimtuke buvo net septynios Vokietijos bendrovės. Šiemet tokių įmonių liko tik dvi.

Investuotojų teigimu, ateityje technologijų bendrovės darys dar didesnį poveikį šalių ekonomikoms. H. Barthas tikino, kad investuotojai pesimistiškai vertina Europos gamybos pramonės augimo galimybes.
H. Barthas taip pat pareiškė, kad technologijų įmonių augimas akcijų biržose atrodo nesustabdomas.