FED Čikagos banko vadovas Ch. Evans pareiškė CNBC televizijai, kad jo manymu, esant vangiam kainų augimui, palūkanų normos turėtų būti nekeičiamos iki 2020 m. rudens. „Citigroup“ išplatino analizę, kurioje teigiama, kad Leiboristų partijos pergalė rinkimuose ir J. Corbyno tapimas šalies premjeru atneštų Jungtinei Karalystei ne mažiau žalos negu kietas „Brexit“.

Brent“ tipo naftos kaina smuktelėjo 0,52 proc. (iki 71,18 JAV dolerio už barelį) pasirodžius žinioms apie išaugusį gręžinių skaičių JAV. Azijos biržų indeksai šįryt priartėjo prie pusmečio aukštumų (8.30 val. Lietuvos laiku Kinijos „Shanghai Composite“ +1,26 proc., Honkongo „Hang Seng“ +0,59 proc., Indijos „BSE 30“ +0,90 procento).

Šią savaitę, įsibėgėjant ketvirčio rezultatų skelbimo sezonui, pirmojo ketvirčio duomenis paskelbs „Bank of America“, „Morgan Stanley“, „Johnson & Johnson”, „Netflix“, IBM, „PepsiCo“ ir kitos bendrovės.

„Grindeks“ akcijų kaina pašoko 40 procentų. Pasirodžius žiniai apie artėjantį privalomą akcijų supirkimą, vaistų gamintojos akcijų 255-iais sandoriais perleista už 44,6 tūkst. eurų, kaina pakilo 40,13 proc. – iki lygiai 11 eurų už akciją. Remiantis susitarimu su Latvijos Finansų ir kapitalo rinkos komisija, supirkimo kaina negali būti žemesnė negu buhalterinė grynojo turto vertė, remiantis akcininkų susirinkimo patvirtinta 2017 m. finansine ataskaita.

Grupės buhalterinio turto vertė, tenkanti vienai akcijai, 2017 m. pabaigoje sudarė 12,58 euro. Susitarime taip pat numatyta, kad pasiūlymas dėl privalomo supirkimo turi būti paskelbtas iki 2019 m. rugpjūčio 31 dienos. 100 tūkst. eurų apyvartą vakar dar viršijo „Tallinna Kaubamaja Grupp“ (+0,23 proc.) ir kita latvių farmacininkė „Olainfarm“ (-0,68 procento).

Novaturas“ pranešė, kad kovo mėn. apyvarta siekė 9,8 mln. eurų ir buvo 2 proc. mažesnė negu 2018 m. kovą. Bendrovės akcijų kaina nepakito. OMXB indeksas vakar beveik išimtinai dėl „Grindeks“ akcijų kainos šuolio pakilo 0,46 procento. Tai penktasis indekso teigiamas pokytis iš eilės.