JPMorgan Chase & Co” penktadienį augo +4,7 proc., arba labiausiai nuo 2016 m., po to kai vienas didžiausių Amerikos bankų paskelbė, kad pirmojo ketvirčio pardavimai augo daugiau nei 5,2 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai bei daugiau nei 4,6 proc. pranoko prognozes, o grynasis pelnas dešimtadaliu pranoko lūkesčius bei devintadaliu praėjusių metų rezultatą.

Praėjusio ketvirčio banko pelnas pranoko optimistiškiausius lūkesčius bei buvo didžiausias, kurį kada nors buvo užfiksavęs koks nors Amerikos bankas: teigiamą įtaką ketvirčio rezultatų augimui darė augusios palūkanų normos bei didėjusi „JPMorgan“ rinkos dalis, kuri sugebėjo atsverti neigiamą spaudimą rezultatams dėl augančių kreditavimo kaštų bei mažėjusių pajamų iš biržinės prekybos.

Ketvirčio rezultatų penktadienį taip pat sulaukta ir iš kito JAV finansų sektoriaus giganto „Wells Fargo“ (-2,62 proc.), paskelbusio, kad nepaisant pardavimų rezultatas lūkesčius praėjusį ketvirtį pranoko kiek daugiau nei 3,5 proc., jie šiek tiek atsiliko nuo praėjusių metų to paties laikotarpio rezultatų, o pelno augimas, nepaisant to, kad buvo didesnis nei praėjusiais metais, už lūkesčius buvo mažesnis daugiau nei 7,6 proc. „Wells Fargo“ finansų direktorius komentuodamas rezultatus taip pat paskelbė mažinantis savo šių metų grynojo pelno iš palūkaninių pajamų prognozes, reaguodamas į tai, kad FED neketina šiais metais didinti bazinių palūkanų normų.

Rinkos analitikai po šių naujienų pasirodymo nežymiai sumažino „Wells Fargo“ tikslinės kainos rekomendacijas, motyvuodami tuo, kad šį ketvirtį bankas jau tikriausiai pasiekė savo šių metų geriausių rezultatų piką. Šių dviejų bankų rezultatus JAV finansų sektorius penktadienį pasitiko augdamas daugiau nei 1,9 proc., o prie šio augimo ženkliai prisidėjo kiti didieji regiono bankai kaip antai „Citigroup Inc.“ (+2,29 proc.), „Bank of America Corp“ (+3,78 proc.), „Goldman Sachs“ (+2,47 proc.) bei „Morgan Stanley“ (+4,22 proc.), kurie šią savaitę skelbs praėjusio ketvirčio rezultatus.

Europos žaliavų sektorius penktadienį augo +1,0 proc., o JAV +1,3 proc., sekdami pramoninių metalų kainų augimą, po to kai rinka sureagavo į solidžius Kinijos makroekonominius duomenis: Kinijos eksporto augimas kovą sudarė 14,2 proc. bei daugiau nei dvigubai viršijo lūkesčius, tačiau importo apimtys antrą kartą per pastarąjį pusmetį užfiksavo -7,6 proc. arba sparčiausią per pastaruosius trejus metus apimčių lėtėjimą, nors rinkoje buvo tikimasi, kad eksportas nesikeis lyginant su praėjusį mėnesį užfiksuotu lygiu. Vis dėl to, importo rezultatuose įžvelgtą optimistinių ženklų, kadangi šalies vario importo apimtys pasiekė rekordines aukštumas, taip signalizuodamos teigiamas Kinijos pramonės nuotaikas dėl tolimesnio šalies pramonės aktyvumo.

Rinkose tvyro lūkesčiai, kad pastaruoju metu Kinijos pritaikyti mokesčių mažinimo bei fiskalinio stimuliavimo paketai, siekiant šaliai kovoti su ekonomikos lėtėjimu, bei švelnėjantis tonas JAV – Kinijos prekybos derybose, paskatins šalies ekonomikos, kuri yra laikoma pasaulio ekonomikos sveikatos indikatoriumi augimą. Teigiamus lūkesčius sustiprino ir penktadienį paskelbti Kinijos naujų paskolų duomenys, kurie parodė, kad kovą išduotų paskolų apimtys buvo lygios beveik 1,7 mlrd. Kinijos juanių, beveik dvigubai pranoko vasario mėnesio rezultatus bei ketvirtadalio viršijo prognozes. Naują prekybos savaitę dauguma Azijos indeksų pradeda fiksuodami augimus: 08:25 val. Kinijos CSI 300 stiebėsi +1,3 proc., Japonijos NIKKEI 225 +1,44 proc., o Pietų Korėjos KOSPI +0,46 proc.

Valiutų rinkos

EUR/USD kursas antrą prekybos savaitę pradeda judėdamas į viršų ir pirmadienio rytą 08:49 val. laikėsi ties 1,1307 (+0,07 proc. kaina). EUR/GBP tuo pat metu taip pat ženklaus pokyčio nefiksavo ir laikėsi ties 0,86367 kaina (-0,05 proc.).

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos VP rinkoje penktadienį buvo sugeneruota 1,142 mln. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo +0,32 proc., Talino +0,44 proc., o Rygos traukėsi -0,56 proc. Aktyviausiai prekyba vyko „Šiaulių banko“ pozicijoje, kur akcijos kaina augo +1,79 proc. iki 0,454 Eur lygio.

Naujienų srautas šią savaitę Baltijos biržose nebus gausus: šiandien bus laukiama „Novaturo“ praėjusio mėnesio pardavimų rezultatų, rytoj ketvirčio tarpinę atskaitomybę skelbs „LHV Group“, ketvirtadienį ketvirčio rezultatus viešins „Baltika“, o penktadienį visose trijose rinkose prekyba vertybiniais popieriais nebus vykdoma.