Pirmadienį priešpiet svaras kainavo 1,2402 JAV dolerio. Kaip praneša BBC, škotai kitais metais žada ir vėl balsuoti, o tokio sprendimo priežastis – Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės sprendimas pasitraukti iš Bendrosios rinkos.

Kaip teigia „SpreadEx“ analitikas Connoras Campbellas, Škotijos vidaus reikalų sekretorės Amber Rudd vasario 26 d. pareiškimas apie galą laisvam judėjimui, koks jis šiuo metu yra, padarysiantį „Brexit“ taip pat prisidėjo prie svaro kurso smukimo.

Penktadienį svaras sterlingų ėmė pigti po to, kad laikraštis „The Independent“ pranešė, esą Škotijos vyriausybė rimtai svarstanti galimybę surengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės kitais metais. Spaudimas svarui sterlingų jaučiamas ir pirmadienį; ankstyvojoje prekyboje ši valiuta JAV dolerio atžvilgiu smuko 0,3 proc., iki 1,2391 JAV dolerio, bet vėliau atsigavo iki 1,2423 JAV dolerio, nors ir nesiekė penktadienio vėlų vakarą pasiekto lygio, 1,2456 JAV dolerio.

Kaip praneša britų žiniasklaida, škotai kitais metais žada ir vėl balsuoti, o tokį ryžtą paskatino Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės sprendimas pasitraukti iš bendrosios rinkos.

Vasario pradžioje valdančioji Škotijos nacionalinė partija (SNP) pagrasino referendumu, nei Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neigiamai paveiks Škotijos interesus. Škotai per „Brexit“ referendumą pernai didele persvara balsavo už pasilikimą Bendrijoje. Per referendumą dėl nepriklausomybės 2014-aisiais nedidelė dauguma pritarė, kad Škotija liktų Jungtinės Karalystės sudėtyje.