Bendrai nuotaikos Europoje buvo neigiamos, Vokietijos DAX indeksui traukiantis -0,6 proc., o Stoxx Europe 600 krentant -0,32 proc.

Didesniu smukimu tarp sektorių Stoxx Europe 600 indekso sudėtyje pasižymėjo automobilių pramonės (Auto&Parts -2,15 proc.). Automobilių milžinė „Daimler AG“ paskutinę savaitės dieną sudarė net 5,12 proc. vertės praradimą, po informacijos, kad pirmasis šių metų veiklos ketvirtis buvo ne toks sėkmingas, kaip analitikai prognozavo.

Volkswagen AG“ akcijų vertė traukėsi -1,73 proc. tebesitęsiant baudos peržiūrėjimui dėl taršos skandalo už Atlanto. JAV akcijų rinkose investuotojai parodė nedidelį optimizmą, Dow Jones stiebiantis +0,12 proc., o S&P 500 išliekant beveik be pasikeitimo.

Šiandien svarbesnių naujienų sulauksime iš Vokietijos, kur paaiškės kaip pasikeitė IFO verslo vertinimo rodikliai, kurie susideda iš trijų sektorių: gamybos, prekybos bei statybų. Prognozės nurodo, kad esama verslo aplinka bei jos perspektyvos turėtų išlikti teigiamos.

Už Atlanto svarbesnė informacija bus skelbiama apie naujų gyvenamųjų namų pardavimų apimtis, prognozuojant, kad šis rodiklis kovo mėnesį sudarys 520 tūkst. kilimą, kai prieš tai šis skaičius apsistojo ties 512 tūkst.

Valiutų rinkos

Penktadienio dienos pabaigoje EUR/USD valiutų santykis išlaikė ties 1,1222 lygiu, sudarant -0,58 proc. kritimą.

Šiandien ryte pastarojo vertė pasuko priešinga kryptimi, valiutų lygiui laikantis ties 1,1242 riba (+0,18 proc.; 09:37 val.).

Neabejotinai šią savaitę vienu iš svarbiausių įvykių bus trečiadienį JAV FED‘o skelbiamos bazinės palūkanų normos bei vėliau vykstanti centrinio banko prezidentės spaudos konferencija.

Remiantis prognozėmis (prognozė 0,0 proc.), JAV bazinės palūkanų normos šį mėnesį pakeistos nebus. Prognozė, kad birželį šis rodiklis bus keliamas, sudaro 19,6 proc., o lapkričio ir gruodžio prognozės siekai atitinkamai po 50,1 proc. ir 62,6 proc.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Praeitą savaitę Baltijos akcijų rinkų indeksai užbaigė be vieningos krypties, Vilniaus ir Rygos indeksams traukiantis atitinkamai po -0,12 proc. ir -0,17 proc., o Talino indeksui stiebiantis +0,14 proc.

Bendra apyvarta viršijo 877,4 tūkst. eurų, investuotojams aktyviausiai keičiantis „Tallinna Kaubamaja Grupp“ (kaina be pokyčio ties 7,35 euro/vnt.; apyvarta 225,98 tūkst. eurų) bei „Linas Agro Group“ bendrovės akcijomis (-1,2 proc.; apyvarta 222,58 tūkst. eurų).

Pastaroji agro verslo bendrovė penktadienio prekybos sesijos pradžioje paskelbė apie plėtros planus Latvijoje, kurie pareikalaus apie 4,59 mln. eurų. Užsidarius prekybos sesijai „Rokiškio sūris“ paskelbė, kad bendrovė planuoja investuotojams paskirstyti dalį pelno dividendais, mokant už akciją 0,07 euro. Penktadienį bendrovės akcijomis nebuvo sudaryta nei vieno sandorio, akcijos kainai išliekant ties 1,35 euro už vienetą.