Ketvirtadienį Vokietijos DAX indeksas šoktelėjo net 2,54 proc., o Stoxx Europe 600 vertė augo 1,24 proc. Automobilių pramonės sektorius, indekso Stoxx Europe 600 sudėtyje, pakilo 2,76 proc., pirmose gretose rikiuojantis „Volkswagen AG“ (privilegijuotos akcijos) su 4,26 proc. vertės šuoliu, „Fiat Chrysler Automobiles“ +4,21 proc., „BMW AG“ kylant 3,38 proc.

Kaip dauguma analitikų prognozavo, FED‘as kilstelėjo bazinę palūkanų normą nuosaikiai, o tai nesudrebino finansų rinkų ir nesuteikė JAV doleriui didesnio pasipriešintino prieš eurą.

Eksportuotojams tai geras ženklas, nes jų produkcija už Atlanto ir toliau išlaiko didesnį kainų konkurencingumą lyginant su vietine.

JAV investuotojai ketvirtadienį slėgė rinkas, indeksui S&P 500 krentant -1,5 proc., o Dow Jones traukiantis -1,43 proc. Po optimizmo trečiadienį, rinkos dalyviai atsigręžė į iškastinius išteklius bei grėsmes ekonomikai. Per vakar dieną žaliavinės naftos Brent Oil kana nukrito -0,35 proc. iki 37,06 JAV dolerių už barelį, o WTI oil kaina mažėjo net 1,6 proc. iki 34,95 JAV dolerių.

Vakar šalyje buvo paskelbta, kad savaitinis bedarbių paraiškų skaičius krito nuo 282 tūkst. iki 271 tūkst., pagrindinių ekonomikos rodiklių indeksas (Leading Index) sudarė 0,4 proc. kilimą, tačiau Filadelfijos FED‘o verslo aplinkos indeksas, kuris iš esmės seka situaciją gamybos sektoriuje, krito nuo 1,9 iki -5,9, kai buvo prognozuotas kilimas iki 1,0.

Šiandien svarbesnių naujienų sulauksime iš JAV, kur paaiškės kaip keičiasi situacija paslaugų sektoriuje. Preliminariais duomenimis užsakymų apimtys turėtų susitraukti, indeksui krentant nuo 56,1 iki 55,9.

Valiutų rinkos

Vakar dieną buvo matyti aktyvesnis JAV dolerio stiprėjimas prieš eurą, EUR/USD valiutų santykiui traukiantis -0,79 proc. ir dienos pabaigoje pasiekiant 1,0826 lygį. Žinoma, tai galima būtų susieti su JAV bazinės palūkanų normos pakėlimu, kuris davė teigiamą efektą JAV doleriui. Šiandien ryte pastarasis kursas šiek tiek atsistatė ir pakilo iki 1,0858 ribos.

Šią savaitę svarbesnių duomenų, kurie stipriai išjudintų EUR/USD kursą, skelbiama nebus. O kitos savaitės antradienį sulauksime patikslinto JAV trečiojo ketvirčio BVP, kuris prognozuojama sudarys 1,9 proc. augimą (buvusi reikšmė +2,1 proc.).

Baltijos vertybinių popierių rinka

Šiandien prasideda oficialus siūlymas supirkti bendrovės „City Service SE“ akcijas ir šis procesas truks iki 2016 metų sausio 4 dienos, už akciją siūlant 1,715 euro. Po šio termino bendrovės akcijos bus išbrauktos iš Vilniaus vertybinių popierių biržos ir jomis galima bus prekiauti Varšuvoje.

Vakar dieną šios bendrovės akcijos vertė kilo 1,2 proc. iki 1,68 euro už vienetą, apyvartai siekiant 11,5 tūkst. eurų. Prekyba ketvirtadienį Vilniuje buvo su neigiamu atspindžių, biržos indeksui krentant 0,19 proc., o Rygos indeksas fiksavo +0,74 proc. augimą, Talino stiebėsi +0,34 proc., bendrai šalių apyvartai pasiekiant 622 tūkst. eurų.

Penktadienį „Ventspils nafta“ išplatino pranešimą, kad pagrindinis akcininkas išlaiko akcijų supirkimą iki 2016 metų sausio 18 dienos, paliekant tą pačią kainą – 4,56 euro už akciją.