Per paskutiniąsias pusantros nepertraukiamos prekybos valandas šiandien buvo sudaryta sandorių vos už 99,5 Lt.

Tais atvejais, kai prekyba Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje vykdavo šeštadieniais, ji neretai būdavo neaktyvi ir nuobodi. Nuo 1997 metų prekyba šeštadieniais vyko devynis kartus, iš kurių penkis centrinės rinkos apyvarta neviršijo 200 tūkst. litų.

2000 m. rugpjūčio 12 dieną, šeštadienį, buvo pasiektas ir absoliutus Lietuvos akcijų rinkos aktyvumo antirekordas. Tuomet centrinės rinkos apyvarta siekė vos 13,5 tūkst. litų.

Aktyviausiai šiandien prekiauta "Kalnapilio" (KALN) akcijomis, kurių kaina siekė 6,02 Lt, o apyvarta buvo 32,7 tūkst. litų. KALN akcijas šiuo metu perka tie investuotojai, kurie turi pakankamai laisvų lėšų ir nori garantuotų fiksuotų pajamų.

"Rokiškio sūrio" (ROKS) akcijų kaina šiandien nukrito iki 28,07 Lt, o apyvarta buvo 29,6 tūkst. litų. Vakar bendroje prekybos apžvalgoje buvo rašyta, kad tikėtina, jog pastaruoju metu įmonės akcijas centrinėje rinkoje supirkinėja pati bendrovė - per mėnesį ROKS kaina pakilo jau 13 proc.

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina pakilo 0,8 proc. iki 1,21 Lt, tačiau apyvarta siekė vos 4,6 tūkst. litų. Nors ši savaitę Europos telekomų akcijoms ir buvo palanki, LTEL kaina per šešias dienas nusmuko 4,7 proc.

Savaitės pabaigoje į pasaulines tendencijas sureagavo ir Estijos telekomas, kurio kaina penktadienį pakilo 4,3 proc. Tuo tarpu "Lietuvos telekomo" akcijos nei penktadienį, nei šeštadienį didesnio pirkėjų susidomėjimo nesulaukė.

7 proc. iki 3,21 Lt pakilo Ūkio banko (UKIO) akcijų kaina, o apyvarta siekė 17,3 tūkst. litų. Tai didžiausia UKIO apyvarta nuo rugpjūčio 13 dienos.

"Lisco Baltic Service" (LBS) akcijų kaina pakilo 3,45 proc. iki 0,30 Lt, o apyvarta buvo 17,3 tūkst. litų. Bendrovės akcijų kainą kelia viltys dėl sėkmingos bendrovės veiklos. LBS paskelbė, kad trečiojo ketvirčio rezultatus praneš iki gruodžio 5 dienos.

Kita po senosios "Lisco" reorganizavimo įsteigta bendrovė - "Lietuvos jūrų laivininkystė" (LJL) jau pranešė per trečiąjį šių metų ketvirtį uždirbusi 33 tūkst. litų grynojo pelno. Šiandien bendrovė paskelbė ir trečiojo ketvirčio ataskaitas.

Viena iš LJL pelną mažinusių priežasčių trečiąjį ketvirtį buvo 1,1 mln. litų siekę netekimai. Tačiau "Lietuvos jūrų laivininkystė" trečiąjį ketvirtį patyrė 148 tūkst. litų veiklos nuostolio, o pelno pavyko gauti iš finansinės ir kitos veiklos.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia Finansų maklerio įmonė “Jūsų tarpininkas” (tel. 8-27 331676).