Tuo tarpu JAV akcijų biržos vakar pakilo neženkliai, mat analitikai tikėjosi, jog ekonomikos skatinimo plano trukmė tęsis ilgiau nei FED paskelbė, o obligacijų pajamingumo lygis, kurį pasiekus bus supirkinėjamos obligacijos, neviršijo žemiausio analitikų spėjimo lygio. DJIA indeksas fiksavo 0,2 proc., prieaugį, o S&P 500 – 0,4 proc. Nepaisant šios svarbios žinios iš FED, šią savaitę investuotojai lauks naujienų iš Europos centrinio banko vadovų susitikimo, taip pat iš Anglijos banko, bei Japonijos banko, o penktadienį bus skelbiamas JAV dirbančiųjų pokytis, rodantis kuria kryptimi žengia ekonomika. Šios naujienos gali įtakoti vertybinių popierių kainų nepastovumą rinkose.

Naujienos iš JAV Azijoje sutiktos optimistiškai

Tuo tarpu Azijoje naujienos iš JAV buvo sutiktos gerokai optimistiškiau nei už Atlanto. Japonijos akcijos pašoko daugiau nei 2 proc., Kinijos pagrindiniai indeksai augo 1,4 proc. Azijos šalys į šias naujienas reagavo džiugiai, nes yra paskolinusios valstijoms, o sprendimas išpirkti obligacijas reiškia, jog plūstels nemažas pinigų srautas į šias šalis. Panašu, kad teigiamos nuotaikos iš Azijos šiandien persikels ir į Europos akcijų rinkas. Indeksų ateities sandoriai rodo, jog pagrindinės Vakarų Europos akcijų biržos atidarymo metu paaugs 0,6-0,9 proc. (9val. Lietuvos laiku).

Vilniaus biržos indeksas priartėjo prie 400 punktų ribos

Trečiadienį Vilniaus biržoje optimizmo netrūko, o biržos indeksas OMXV (+0,9 proc.) pasiekė naują 2 metų aukščiausią reikšmę ir dar labiau priartėjo prie psichologiškai svarbios 400 punktų ribos. Apyvartos ir sudarytų sandorių skaičius taip pat ženkliai išaugo. Investuotojai daugiausiai dėmesio skyrė naujienas skelbusių bendrovių akcijoms, kurios kilo bene labiausiai. Tarp tokių verta išskirti Panevėžio statybos trestą, Aprangą, Snoro banką. Pastaruoju metu smukusios Snaigės akcijos, atsispyrusios į palaikymo lygį ties 0,95 Lt., koregavosi į viršų ir sutartų sandorių dėka sugeneravo didžiausią apyvartą Vilniaus biržoje. Pastaruoju metu skelbiamų pozityvių bendrovių naujienų ir stipraus lėšų srauto į rinką kombinacija ir toliau teigiamai įtakoja akcijų kainas, tačiau auga rizika, kad toks spartus kai kurių bendrovių kainų kilimas gali grėsti atskirų pozicijų ar net visos rinkos perkaitimu.

Bankas „Snoras šiemet dirba pelningai

Šįryt Bankas Snoras paskelbė, kad 2010 m. 9 mėnesių veiklos pelnas prieš atidėjinius ir mokesčius sudarė 67,5 mln. Lt.(finansinės grupės 57,9 mln. Lt.), o grynasis pelnas – 6,0 mln. Lt. (finansinės grupės 1,2 mln. Lt.). Rinka tikėjosi teigiamo rezultato, tačiau oficialus to patvirtinimas gali dar labiau suaktyvinti pirkėjų pusę. Vienintelis iš biržoje kotiruojamų bankų 9 mėnesių rezultatų kol kas dar nepaskelbė Ūkio bankas, kuris, remiantis banko tinklapyje paskelbta informacija investuotojams, turėtų tai padaryti dar šią savaitę.

Rokiškio sūrio pardavimų apyvarta augo, Baltikos – mažėjo

Pasibaigus prekybai Rokiškio sūris pranešė, jog spalio mėnesio pardavimai išaugo 9,6 proc. (palyginus su 2009 m. spalio mėn.), tačiau sausio-spalio pardavimų pokytis išliko vis dar neigiamas – 6,8 proc. Tuo tarpu Estijos drabužių prekybos bendrovė Baltika niekaip neišbrenda iš nuostolių. Vakar bendrovė informavo, kad trečiojo šių metų ketvirčio nuostolis sudarė 2,1 mln. eurų, o pajamos siekė 13,5 mln. eurų – atitinkamai 18 proc. daugiau ir 6 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Šis rezultatas neabejotinai suaktyvins išsipardavimus biržoje šiandien.