Toliau leidžiantis naftos kainai, brango automobilių gamintojų akcijos, „General Motors“ ir „Ford“ akcijos pasistiebė atitinkamai 2,04 ir 4,91 procento.

Didžiausios pasaulyje draudimo bendrovės „AIG“ akcijos nuvertėjo 3,53 proc., mat bendrovė investavo 0,5 mlrd. dolerių į didžiausias JAV paskolų bendroves „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“.

Penktadienį Europos akcijų rinkos po trijų iš eilės dienų kritimo atsitiesė. Pagrindinis Europos „FTSEurofirst 300“ indeksas ūgtelėjo 1,9 procento.

Kaip įprastai didžiausias investuotojų dėmesys buvo sutelktas į finansų sektorių, kurio birtų „Barclays“ ir šveicarų „Credit Suisse“ akcijos augo atitinkamai 3,6 ir 3,2 proc., kai prancūzų „Societe Generale“ brango 1,8 procento,

Žaliavų rinkose smarkiai užkilus pramoninių metalų kainoms, brango ir metalurgijos sektoriaus bendrovių akcijos.

Penktadienį Azijos akcijų rinkos įgavo žalia atspalvį, kai vienas didžiausių JAV investicinių bankų „Lehman Brothers“ pranešė apie ketinimą parsiduoti.

Japonijos „Nikkei 225 Average“ indeksas ūgtelėjo 0,93 proc., kai Seulo „KOSPI“ ir Singapūro „Straits Times“ pasistiebė atitinkamai 2,4 ir 1,2 procento.

Naftos kainai, kuri vis dar prilipusi prie 101 dolerio už barelį ribos, jautrios oro bendrovės „Korean Air Line“ akcijos pabrango daugiau ne 5 procentais.