„Lehman Brothers” akcijų smukimas iki žemiausio lygio per beveik dešimtmetį sumažino investuotojų teigiamą nuotaiką, kuri atsirado savaitgalį, kai vyriausybė suteikė finansinę paramą paskolų tiekėjams „Freddie Mac“ ir „Fannie Mae“.

Tai paskatino investuotojus atsisakyti rizikingo turto, tokio kaip akcijos ir doleris ir padėjo pakilti saugioms valiutoms, tokioms kaip Japonijos jena ir Šveicarijos frankas.

„Rinkose skaldo gandai apie „Lehman Brothers“ finansinę gerovę“, - teigė „HiFX“ valiutų strategas Niujorke Gareth Sylvester.

„Kai tik atsiranda kažkokių abejonių dėl kažkokios svarbios institucijos, investuotojų baimė rizikuoti padidėja ir prekiautojai nori atsikratyti rizikingo turto. Žmonės atsisako rizikingos prekybos ir ieško saugesnių valiutų.“

Analitikai teigia, kad tvyro baimė, jog „Lehman Brothers“, ketvirtas pagal dydį investicinis bankas, gali pasekti „Bear Stearns“ pėdomis. „Lehman Brothers“ atsisakė komentuoti apie krentančias akcijų kainas.

Doleris nusmuko 1,1 proc. iki 107,19 jenos ir 0,7 proc. iki 1,1236 Šveicarijos franko.

Euras pakilo 0,4 proc. iki 1,4187 dol.

Naftos kainų smukimas iki penkių mėnesių žemumos nepadėjo pakeisti rinkų nuomonės smunkant Wall Street‘o akcijoms. Naftos kainos smuko 2,44 dol. iki 103,88 dol. už barelį. Dolerio indeksas nusmuko 0,5 proc. iki 79,158.