Tokios naujienos paskatino rinkos dalyvius sumažinti dolerio pirkimo pozicijas, kurios buvo atidarytos naftos kainai nusmukus daugiau nei 4 dol. už barelį.

Praėjusią savaitę naftos kainos buvo pasiekusios 145,85 dol. už barelį rekordą, o antradienį jos kaina buvo 142 dol. už barelį.

„Nepaisant smukusių naftos kainų, parama doleriui buvo trumpalaikė. Tai gali reikšti, kad rinkos dėmesys vėl grįžta prie paskolų rinkos problemų“, – teigė Japonijos prekybos rūmų prekiautojas.

Doleris smuktelėjo 0,1 proc. iki 107,07 jenos. Euras smuktelėjo 0,2 proc. iki 1,5695 dol.

Nikkei indeksas smuko 1,8 proc. Tai reiškia, kad sumažėjo investuotojų noras rizikuoti ir dėl to euro atžvilgiu pakilo jena ir kitos aukšto pelningumo valiutos, tokios kaip Australijos ir Naujosios Zelandijos doleriai. Euras smuktelėjo 0,2 proc. iki 168,12 jenos.

Euras smuktelėjo, nes vis silpnėja investuotojų lūkesčiai, kad Europos centrinis bankas šiais metais vėl padidins bazinę palūkanų normą.

Europos centrinis bankas praėjusią savaitę padidino bazinę palūkanų normą nuo 4 proc. iki 4,25 proc., kad pažabotų infliaciją.

Dolerio indeksas, kuris matuoja valiutos vertę šešių pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu, pakilo 0,1 proc. iki 72,776.