Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tokias Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas ir prie jų grįš pavasarį. Už pakeitimų svarstymą balsavo 57 Seimo nariai, prieš buvo keturi, o susilaikė 45.

Viena iš projekto iniciatorių demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė sako, kad Lietuvoje yra daugybė neprižiūrimų ir apleistų, keliančių pavojų gyvenamųjų namų, ūkinių pastatų.

Pasak jos, nustatytos lengvatos turto savininkus kai kuriais atvejais skatina nesirūpinti savo turtu, o didesnis mokesčio tarifas taikomas tik daliai apleistų statinių.

Parlamentarė įsitikinusi, kad pataisos, įtvirtinančios didesnius mokesčius, verstų neprižiūrimo turto savininkus arba susitvarkyti, arba išsiparduoti.

„Nenorės mokėti, parduos turtą“, – sakė parlamentarė.

L. Nagienė taip pat siūlo kriterijus, kuriuos atitinkantis NT būtų įtraukiamas į apleisto ar neprižiūrimo turto sąrašą, nustatytų ne Vyriausybė, kaip iki šiol, o savivalda.

„Darbietė“ Vaida Giraitytė Juškevičienė įsitikinusi, kad pastarasis siūlymas skatins piktnaudžiavimą.

„Kiekviena savivaldybė priims skirtingus kriterijus ir skirtingai vertins“, – pritarė ir Laisvės frakcijos narė Silva Lengvinienė.

NT mokesčio tarifas siekia nuo 0,5 proc. iki 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės.